Novinky

Narozeniny

15. 10. 2013

V úterý se v centru Prahy uskutečnilo setkání u příležitosti narozenin našeho kamaráda a podporovatele. Do kasičky se vybralo 25 000 Kč. Děkujeme všem učastníkům jež přispěli a pomohli tím občanskému sdružení Sluneční paprsek.

Děti dětem

9. 9. 2013

Dne 9. 10. 2013 se uskutečnil krásný koncert Děti dětem. Děti z pěti dětských domovů zpívaly, tančily, a hrály divadlo. Koncert mederoval Alexandr Hemala. V rámci koncertu převzal MUDr. Pavel Boček pro OS Sluneční paprsek 50 000 Kč, děkujeme.
pozvánka >>

Tutanchamon pro Sluneční paprsek

19. 9. 2013

Pan Serge Grimaux, hlavní promotér výstavy Tutanchamon - jeho hrob a poklady, předal za podpory produkční společnosti Semmel Concerts šek v hodnotě denní tržby výstavy občanskému sdružení Sluneční paprsek. Hodnota šeku bude doplněna dle denní tržby v pondělí 23. září. Za občanské sdružení Sluneční paprsek šek převzali MUDr. Pavel Boček, předseda občanského sdružení, a Simona Krainová, patronka a dlouholetá podporovatelka Slunečního paprsku. V rámci slavnostního předávání byl oznámen celkový počet návštěvníků a došlo také na finální prodloužení výstavy.

Proč Sluneční paprsek?

Sluneční paprsek je občanské sdružení, jehož hlavní cílem je plánování ozdravných pobytů pro děti. Pobyty jsou určené především pro děti, které prodělaly hemato-onkologické onemocnění, jsou chronicky a vážně nemocné nebo pro děti, kterým jejich onemocnění neumožňuje zúčastnit se ozdravných pobytů s jiným subjektem (např. Mořský koník). Dále pak pro děti nemocné a vyrůstající v dětském domově, s definovanou psychickou deprivací (např. rozvod rodičů, týraní apod.) a s jiným těžkým somatickým či psychosociálním handicapem.

Hlavní promotér Serge Grimaux, kterému se podařilo pro svůj záměr nadchnout i vlastníka výstavy společnost Semmel Concerts, přišel s ideou darovat celodenní tržbu výstavy Tutanchamon - jeho hrob a poklady na dobrou věc, a podělit se tak o úspěch této výstavy. Již od začátku bylo plánováno s ryze českou charitativní organizací, aby byl dopad pomoci co možná největší. Vybráno nakonec bylo občanské sdružení Sluneční paprsek: "Se Slunečním paprskem velice sympatizuji. Líbí se mi nasazení týmu MUDr. Pavla Bočka a především skutečnost, že se jejich pomoc soustředí na jeden konkrétní projekt, kterým jsou ozdravné pobyty pro chronicky a vážně nemocné děti. V roce 2013 Sluneční paprsek k moři vyvezl 83 dětí." (Serge Grimaux)

Babí léto pro Sluneční paprsek

14. 9. 2013


Dne 14. 9. 2013 proběhla v městské části Dolní Počernice v prostorách zameckého parku tradiční akce - Babí léto. U příležitosti konání teto akce, věnovala městská část Dolní Počernice 10 000 CZk pro OS Sluneční paprsek, v rámci hudebního programu zazpívala i patronka OS Hanka Křížková a dlouholetá podporovatelka sdružení Monika Absolonová. Šek předal MUDr. Pavlu Bočkovi starosta Dolních Počernic pan Zbyněk Richter.

Rozhovor s Mudr. Pavlem Bočkem na Best Of

Jak zařadit děti nemocné leukémií do alespoň trochu normálního života, to je každodenní téma pediatra Pavla Bočka. Jeho usilovná snaha přináší kýžené výsledky: co možná nejlépe a nejužitečněji prožitý čas a možnosti, které děti mají. Z pohledu lékaře může být lidský život velmi křehký. Pavel Boček si víc než kdokoliv z nás uvědomuje jeho skutečný význam právě proto, že onkologické oddělení je jeho působiště. Všechny sny o lepším životě jsou krásné, ale realizace není tak snadná. Dobrá zpráva je, že každý z nás může proměnit svoji příležitost pomoci v lepší pocit a šanci pro někoho dalšího.
Přejít na článek na www.ibestof.cz >>

Charitativní večer Sluneční paprsek na Žofíně vynesl milion na ozdravné pobyty pro děti

31. 5. 2013

Občanské sdružení Sluneční paprsek 30. května pořádalo v prostorách restaurace Žofín Garden čtvrtý charitativní večer spojený s benefiční aukcí, nazvaný Sluneční paprsek na Žofíně. Šestnáct atraktivních darů se podařilo vydražit za 981 000 Kč, velkorysí donátoři tuto částku následně zaokrouhlili na 1 000 000 Kč. Výtěžek z aukce je, stejně jako v předchozích ročnících, určen na realizaci ozdravných pobytů pro děti s onkologickým či jinými závažnými onemocněními a pro děti z dětských domovů, které občanské sdružení Sluneční paprsek již několik let organizuje. Na vysněnou cestu za sluncem k moři se tak o prázdninách vydá téměř 100 dětí ve věku 7 až 17 let. "Máme velikou radost a všem, kteří pomáhají společně s námi, děkujeme. Získané finanční prostředky přímou cestou putují na konkrétní služby spojené s pobytem jednoho každého dítěte, ať již jde o pacienta po onkologickém onemocnění, po jiné náročné léčbě nebo o děvče či chlapce z dětského domova," ujistil předseda rady sdružení OS Sluneční paprsek, známý onkolog a pediatr MUDr. Pavel Boček.

Žofín 2013

Předmětem dobročinné aukce byla umělecká díla, originální předměty i zážitky: obrazy, fotografie, šperky známých autorů, například Johany Pošové, Jarmily Králové, Roberta Vana, Viktora Pivovarova, Vladimíra Suchánka, Lenky Matouškové, Kurta Gebauera, Josefa Hníka, daviscupový dres Radka Štěpánka, V.I.P. vstupenky na semifinále Davis Cupu, potápěčský kurz a také večeře na farmě MUDr. Pavla Bočka. Při prezentaci jednoho z dražených předmětů, skvostného náhrdelníku Lenky Matouškové s gigantickými perlami, křišťálem a stříbrem, se role hostesky ujala Simona Krainová, dlouholetá příznivkyně Slunečního paprsku. Také její zásluhou nakonec prodejní cena originálního šperku dosáhla z vyvolávacích 12 000 Kč konečných 37 000 Kč. Překvapením večera byla dražba unikátní dokumentární fotografie Oldřicha Škáchy z roku 1975, zachycující Václava Havla v bytě Pavla Kohouta při psaní dopisu tehdejšímu prezidentovi Gustávu Husákovi, která byla vydražena za 40 000 Kč. Pohotovým a vtipným moderátorem Slunečního paprsku na Žofíně byl Aleš Háma, hostům benefičně zazpívali patronka sdružení Hanka Křížková a šestinásobný stříbrný slavík Petr Kolář.

Finanční pomoc občanskému sdružení Sluneční paprsek lze realizovat vložením finančních prostředků na číslo účtu občanského sdružení 2132838349/0800 u České spořitelny.


Pozvánka na koncert

společnost DeDalo pořádá dne 24. 9. 2012 v Praze koncert slavných neapolských písní v Obecním domě v podání vynikajících solistů. Český národní symfonický orchestr diriguje slavný Marcello Rota. Výtěžek koncertu je věnován našemu Občanskému sdružení.
Zakoupením vstupenky podpoříte naše OS a ještě prožijete výjimečný večer.

Kalendář "Osobnosti dětem" 2012

Dne 19. 6. 2012 MUDr. Pavel Boček převzal šek v hodnotě 500 000Kč, jako výtěžek z charitativního projektu "osobnosti dětem", na kterém se podílely: Tamara Kotvalová, Liběna Rochová, Eva Jiřičná, Petra Buzková, Libuše Šmuclerová a Hana Heřmánková.

Ozdravné pobyty v roce 2012

Milí přátelé, rodiče a děti!!
Ozdravné pobyty v roce 2012 budou realizovány ve spolupráci s CK Exim Tours.
Pojedeme ve dvou turnusech, do hotelu Holiday Atlantique Club v Tureckém Kusadasi.

1. turnus - vedoucí Jana Bašeová
termín 13. 7. - 27. 7. 2012, 56 dětí
2. turnus - vedoucí MUDr. Pavel boček
20. 7. - 3. 8. 2012, 36 dětí

Přihlášky a podrobnosti:
KONTAKT PRO ODESLÁNÍ PŘIHLÁŠKY:
Jana Bašeová - Sluneční paprsek
Zdravotní sestra ve FN Motol

Telefon: 224 436 444, Mobil: 777 246 761
E-mail: baseova.jana@post.cz

CU Bohemians pro Sluneční paprsek

Dne 4. 12. se uskutečnil již tradiční turnaj v sálové kopané - Memoriál Václava Jíry, pořádaný CU Bohemians Praha. OS CU Bohemians Praha jako každoročně výtěžek ze zápisného v hodnotě 20 000,00 Kč věnoval našemu OS. MUDr. Pavel Boček nejenže převzal šek a pozdravil zúčastněné, ale v exhibičním zápase proti televizním komentátorům a hercům předvedl své brankářské umění. Velký dík patří p. Mgr. Petru Svobodovi, jež naše sdružení vždy v souvislosti s turnajem osloví.

Více informací: www.bohemians.cz/mladez

Benefiční koncert Srdce pro děti

Dne 17. 12. se určitě dívejte na Primu a pomáhejte!!
BENEFIČNÍ KONCERT SRDCE PRO DĚTI - televize PRIMA 17. 12. v 20:00

Více informací: www.zivotdetem.cz/aktuality/view/251

Refrakční centrum pro Sluneční paprsek

Refrakční centrum Praha připravilo v době prázdninových měsíců speciální dobročinnou akci. Za každého pacienta, který byl odoperován v červenci a srpnu, věnovalo 1 000 Kč občanskému sdružení Sluneční paprsek, které pořádá ozdravné pobyty u moře pro děti s onkologickým i jiným závažným onemocněním a děti z dětských domovů.
více >>