Tiskové zprávy

Na kole dětem a Sluneční paprsek — spolupráce

MUDr. Pavel Boček se zúčastnil zasedání OS na kole dětem, kde poděkoval za pomoc a peněžitý dar pro OS Sluneční paprsek a prezentoval činnost OS Sluneční paprsek. Obě organizace mají podobné zaměření a budou splupracovat i v budoucnu.
www.nakoledetem.cz

  

  

  

HITRÁDIO POMÁHÁ: Představujeme charitativní CD Hit za Hitem IV

Stala se z toho milá tradice. Již od roku 2012 vydává úspěšná síť regionálních rozhlasových stanic Hitrádií v adventní době charitativní CD s názvem Hit za hitem. Výtěžek z jeho prodeje posílá těm, kteří to potřebu-jí. Ani letošní předvánoční čas není výjimkou. Svým posluchačům tak Hitrádia nabízí v průběhu prosince výběr největších českých a slovenských hitů z autorských dílen kapel, jakými jsou Kryštof, Chinaski, Kabát, No Name, Slza, Mandrage, Jelen a další.

I letos má album své hvězdné patrony. Po skvělém Karlu Gottovi, Michalovi Malátném a Ewě Farne tento-krát Igora Timka doplnil v dobročinném projektu Hitrádií herec a zpěvák Jiří Macháček. Oba šarmantní pánové se sešli v ateliéru fotografky Sáry Saudkové, aby tady, podobně jako v minulých letech, nafotili mimořádnou kolekci snímků na booklet alba. To díky zájmu posluchačů Hitrádií vyneslo za poslední 3 roky na pomoc lidem bojujícím s následky rakoviny více než 360 tisíc korun. „Je radost pomáhat tímto způsobem lidem s onkologickými problémy. My zdraví si tak můžeme uvědomit, jaké máme štěstí,“ potvrdil hlavní cíl kompilačního CD zpěvák a moderátor Hitparády Hitrádia Igor Timko.

Díky tomu, že všichni umělci poskytli své hity na album Hitrádií bez nároku na honorář, mohou být opět peníze použity na dobročinné účely. Také letos tak poputuje kompletní výtěžek z prodeje CD Hit za hitem IV tam, kde jej velmi potřebují. „Rozhodli jsme se tentokrát pomoci spolku Sluneční paprsek. To zařizuje ozdravné pobyty pro děti, které prodělaly hemato-onkologické a jiné onemocnění, trpí psychickou deprivací a vůbec se potýkají s nepřízní osudu,“potvrdil ředitel programu Hitrádií Michal Sroka.

Charitativní CD Hit za hitem IV je možné koupit za 99 korun přímo v sídlech Hitrádií a také přes speciální e-shop na www.hitradio.cz.

NA CD HIT ZA HITEM IV NAJDETE:

1. KRYŠTOF SRDCEBEAT 11. ANETA LANGEROVÁ SVATÁ KORDULA
2. CHINASKI KAŽDÝ RÁNO 12. NO NAME POVEDZ MI
3. XINDL X CUDZINKA V TVOJEJ ZEMI 13. WANASTOVI VJECI SBÍRKA ZVADLEJCH RŮŽÍ
4. SLZA LHŮTA ZÁRUČNÍ 14. EWA FARNA Z NÁLEZŮ A KRÁS
5. MICHAL HRŮZA RÁNO 15. TEAM SLOVNÍK CUDZÍCH SLOV
6. TOMÁŠ KLUS KDYŽ SI TĚ, DÍVKO, PŘEDSTAVÍM 16. NEBE PLÁŠTĚNKY
7. KABÁT BROUSÍME NOŽE 17. MICH 21 MALOTRAKTOREM
8. O5 & RADEČEK VLOUPÁM SE 18. JELEN JELEN
9. DIVOKEJ BILL VŠEMA DESETI 19. DAVID KOLLER CHCI ZAS V TOBĚ SPÁT
10. MANDRAGE BROUCI 20. MICHAL HRŮZA SNĚHULÁK

CD bude možno zakoupit v jednotlivých rádiích nebo na jejich akcích či pomocí objednávky na webech a PREMIUM SMS na čísle 902 06 ve tvaru: HITRADIO mezera, jméno a adresa včetně PSČ. Cena SMS je 99 Kč. Další informace: Ing. Petra Holečková 607 008 551, petra.holeckova@mms.cz


UPOUTÁVKA VIDEO >>

Benefiční koncert Hanky Křížkové vynesl 750 tisíc korun!

Peníze jsou určeny na ozdravné pobyty OS Sluneční paprsek pro děti po závažném onemocnění

Křížková koncert 2015

Velký úspěch, standing ovation a především skvělý výtěžek, takový je výsledek velkého benefičního koncertu zpěvačky Hanky Křížkové v pražském Divadle Hybernia. Spolek Sluneční paprsek, kterého je Křížková patronkou, a které řadu let zajišťuje ozdravné pobyty pro děti po závažném onemocnění, případně i pro některé děti z dětských domovů, získalo 750 tisíc korun!

„Jsem nesmírně ráda, že se koncert povedl, že bylo skutečně úplně plno, a že jsme pomohli dobré věci. Je mi ctí, že mohu být patronkou tohoto skvělého spolku. Velké díky patří všem, kteří přišli jak za to, že si zakoupili vstupenky, čímž sami přispěli, ale také za tu úžasnou atmosféru,“ řekla zpěvačka a herečka Hanka Křížková, jež sama jako poděkování dostala mnoho květin i dárečků od příznivců a samotných dětí z ozdravných pobytů. V hledišti seděly i některé známé osobnosti, které přišly podpořit dobrou věc, zpěvaččini přátelé, jako například: herečky Iva Hüttnerová, Ivana Chýlková, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová nebo stylista a vizážista Kája Pavlíček

„Výtěžek, který se nám podařilo vybrat je významným příspěvkem k tomu, aby se příští rok podívalo k moři na tureckou riviéru více jak 100 dětí a prožily tam úžasné prázdniny. Byť budou rehabilitovat, ale určitě se budou i smát a navazovat nová kamarádství. Už nyní se nám hlásí a těší se děti, které s námi byly v minulých letech,“ říká zakladatel OS Sluneční paprsek, přední český onkolog a pediatr MUDr. Pavel Boček.

Ten pořádá ozdravné pobyty pro děti po vážném onemocnění řadu let, jelikož mají velký smysl. „Ozdravné pobyty mají velký význam nejen pro rekonvalescenci po onkologickém onemocnění, ale i pro psychosomatický vývoj dětí, které přežili takto závažnou nemoc. Ostatně vždy po návratu je zřejmé, v jak skvělé náladě a duševní pohodě děti jsou, což nám dělá velkou radost. Tímto chci ještě jednou poděkovat všem divákům, ale především našim sponzorům a donátorům a také všem, kteří nám pomáhají i dlouhodobě,“ podotýká doktor Boček.

Sluneční paprsek každoročně musí sehnat okolo 3 milionů korun proto, aby se ve dvou turnusech vystřídala celkem stovka dětí. Pro pobyty je nutné zajistit takové podmínky a lokality, které budou dětem i personálu vyhovovat po všech stránkách, například i po té, že se tam dají pořádat různá malá vystoupení, soutěže a děti lze během volného času dostatečně zabavit.

Charitativní večer Sluneční paprsek na ®ofíně vynesl milion na ozdravné pobyty pro děti

31. 5. 2013

Spolek Sluneční paprsek 30. května pořádalo v prostorách restaurace Žofín Garden čtvrtý charitativní večer spojený s benefiční aukcí, nazvaný Sluneční paprsek na Žofíně. Šestnáct atraktivních darů se podařilo vydražit za 981 000 Kč, velkorysí donátoři tuto částku následně zaokrouhlili na 1 000 000 Kč. Výtěžek z aukce je, stejně jako v předchozích ročnících, určen na realizaci ozdravných pobytů pro děti s onkologickým či jinými závažnými onemocněními a pro děti z dětských domovů, které spolek Sluneční paprsek již několik let organizuje. Na vysněnou cestu za sluncem k moři se tak o prázdninách vydá téměř 100 dětí ve věku 7 až 17 let. „Máme velikou radost a všem, kteří pomáhají společně s námi, děkujeme. Získané finanční prostředky přímou cestou putují na konkrétní služby spojené s pobytem jednoho každého dítěte, ať již jde o pacienta po onkologickém onemocnění, po jiné náročné léčbě nebo o děvče či chlapce z dětského domova,“ ujistil předseda rady spolku Sluneční paprsek, známý onkolog a pediatr MUDr. Pavel Boček.

Žofín 2013

Předmětem dobročinné aukce byla umělecká díla, originální předměty i zážitky: obrazy, fotografie, šperky známých autorů, například Johany Pošové, Jarmily Králové, Roberta Vana, Viktora Pivovarova, Vladimíra Suchánka, Lenky Matouškové, Kurta Gebauera, Josefa Hníka, daviscupový dres Radka Štěpánka, V.I.P. vstupenky na semifinále Davis Cupu, potápěčský kurz a také večeře na farmě MUDr. Pavla Bočka. Při prezentaci jednoho z dražených předmětů, skvostného náhrdelníku Lenky Matouškové s gigantickými perlami, křišťálem a stříbrem, se role hostesky ujala Simona Krainová, dlouholetá příznivkyně Slunečního paprsku. Také její zásluhou nakonec prodejní cena originálního šperku dosáhla z vyvolávacích 12 000 Kč konečných 37 000 Kč. Překvapením večera byla dražba unikátní dokumentární fotografie Oldřicha Škáchy z roku 1975, zachycující Václava Havla v bytě Pavla Kohouta při psaní dopisu tehdejšímu prezidentovi Gustávu Husákovi, která byla vydražena za 40 000 Kč. Pohotovým a vtipným moderátorem Slunečního paprsku na Žofíně byl Aleš Háma, hostům benefičně zazpívali patronka spolku Hanka Křížková a šestinásobný stříbrný slavík Petr Kolář.

Finanční pomoc spolku Sluneční paprsek lze realizovat vložením finančních prostředků na číslo účtu spolku 2132838349/0800 u České spořitelny.

3. ročník benefičního večera

Děkujeme všem partnerům a sponzorům, jež se podílely na úspěšném charitativním večeru dne 20. března 2012.

Třetí ročník slavnostního večera s charitativní aukcí pro spolek Sluneční paprsek, který se konal 20. března v unikátních prostorách Muzea Stará Čistírna v Bubenči, vynesl celkem 1 000 560 Kč pro nemocné děti. Spolek Sluneční paprsek, které založil pediatr a onkolog MUDr. Pavel Boček se svými přáteli, od roku 2009 pomáhá dětem po onkologickém onemocnění zapojit se zpět do života.

Díky získané částce a štědrým dárcům bude moci Sluneční paprsek také letos uspořádat ozdravné pobyty u moře pro 100 dětí.

Letošní nadační večer byl výjimečný, zároveň šlo totiž o vernisáž první výstavy světoznámého designéra a výtvarníka Sama Havadtoye v České republice, za jeho osobní účasti. V aukci se dražilo celkem 18 předmětů, především umělecká díla renomovaných autorů i dárkový set s 12 CD a originální litografie Johna Lennona věnované Yoko Ono prostřednictvím Sama Havadtoye.

Netradičním vyvrcholením aukce byla dražba plata čerstvých vajec slepic z chovu MUDr. Pavla Bočka, které za 33 000 Kč nakonec získala Tamara Kotvalová, která na konto Slunečního paprsku přispěla nemalou částkou. Pohotovým průvodcem večerem a aukcí byl Aleš Háma, hostům výtečně zazpívaly Monika Absolonová a Hanka Křížková.

Refrakční centrum pro Sluneční paprsek

Vítání jara se Slunečním paprskem v Ekotechnickém museu vyneslo 1 022 500 Kč pro nemocné děti.

V unikátních prostorách Ekotechnického musea v Praze 6 se v pondělí 21. března konal společensko-charitativní večer Přivítejme jaro se Slunečním paprskem, jehož výtěžek – celkem 1 022 500 Kč, je určen spolku Sluneční paprsek. Spolupořadatelem úspěšného akce, konané pod patronátem Hospodářské komory hl. m. Prahy, bylo Ekotechnické museum o.p.s., mediální agentura 2media.cz a společnost Quix.

Spolek Sluneční paprsek, které založil a vede známý onkolog a pediatr Pavel Boček, pořádá ozdravné prázdninové pobyty u moře pro děti s onkologickým i jiným závažným onemocněním a děti z dětských domovů.

Vrcholem večera byla dobročinná aukce jedenácti cenných děl českých umělců (Vladimíra Suchánka, Kurta Gebauera, Jarmily Kovarčíkové, Ladislava Kuklíka, Ivana Doležala, Jana Foltána, Petra Kubína, Josefa Hníka, Lenky Matouškové), čedičového odlitku loga Ekotechnického musea, reprezentačního dresu Jaromíra Jágra s podpisem a originálu kresby od Johna Lennona It´s only rockenroll, kterou Slunečnímu paprsku daroval Samuel Havadtoyi, který po smrti Johna Lennona vychovával syna Yoko Ono a Johna Lennona. Právě tato kresba podle očekávání vzbudila největší zájem dražitelů, prodejní cena se z vyvolávacích 100 000 Kč nakonec dostala až na 132 000 Kč. „Ze vstupného a darů od partnerů a přátel spolku jsme získali 666 000 Kč a z dražby 356 500 Kč, takže výsledná částka se přehoupla přes milion, což je úžasné! Umožní nám to vypravit o prázdninách na ozdravný pobyt do Turecka k moři poprvé dva turnusy – přibližně 80 dětí, které by se tam jinak nikdy nedostaly, a zlepšit tak jejich zdravotní stav a psychosociální adaptaci.", konstatuje MUDr. Pavel Boček.

Sluneční paprsek v Ekotechnickém muzeu osobně podpořila modelka Simona Krainová, brilantním moderátorem byl Aleš Háma (za 20 000 Kč vydražil fotografii Josefa Hníka Spálený papír), hostům skvěle zazpívali patronka spolku Hanka Křížková, Petr Kolář, Zuzana Stirská a Gospel Time.