On-line reportáže - Řecko 2016

Neděle 3. 7. 2016

Hlásíme se asi letos z našeho turnusu naposledy. Než přejdeme k posledním zážitkům, máme pár důležitých informací. Domu poletíme zítra ve 22,55 hod (řeckého času), let QS 1113 Do Prahy dorazíme v 0,55 hod našeho času, opět na terminál 2. Pokud by nastala nějaká změna, budou vás o ní informovat děti nebo my smskou, nebo můžete náš let sledovat na internetu. Místo dlouhého povídání, přikládáme několik fotek z dnešního brzkého rána - děti dobrovolně vstávaly v 4,15 hod, mladší pak v 5,30 hod. Nádherný společný zážitek, který si povezeme domu nám bude těchto 14 dni připomínat hodně dllouho.

Sluneční paprsek Řecko 2016

Sobota 2. 7. 2016

Velký pozdrav z Rhodosu,
sobota je standrartně den odpočinku, ale ne u nás. Náš program jel naplno i proto, že za volnější den jsme zvolili pátek. O výletu do hlavního města jsme už psali, tak přeskočíme k večeru. Včerejší večer byl pro všechny obrovký zážitek - překvapení nebrala konce. Jednotlivá vystoupení, soudržnost, vzájemná pomoc... pro nás vedoucí nezapomenutelný zážitek !!!

Dnešní večer byl naplněn kreativitou. Mladší děti se vyřádili v naší textilní dílně, kde vytvářeli nové vzory triček, které během krátké doby okopírují největší módní značky. Ty nejstarší a nejodvážnější děti absolvovaly noční bojovku. Byla to premiera a podle ohlavů jí budeme muset zřejmě do našeho programu zařazovat pravidelně :-)

Sluneční paprsek Řecko 2016

Pátek 1. 7. 2016

Výlet
Dnešní půl den prožila většina děti na výletě do hlavního města ostrova, do města Rodos. Kontrast minulosti a současnosti byl fascinující. Monument přístavu - bronzová socha daňka - jako symbolu ostrova, to byla naše první zastávka. Následoval přesun k místu posledních vykopávek a potom hurá do centra starého města.
Nádherné hradby, uchvatné historické stavby, cesta rytířů, Hipokratovo náměstí........... jen malá ukázka toho, co všechno bylo dneska pro nás k vidění. rozchod po městě, okukování obchůdků, nakupování......... čas hrozně rychle utekl. Plni dojmů, nových vědomostí, obtěžkání taškami s dárečky jsme se vydaváli na cestu zpět do hotelu. Večer nás čeká velké klání - Řecký talent :-).
Zbytek dne se ponese v duchu nacvičování a dolaďování na večerní vystoupení.
Tak nám držte palce, ať nikoho z účinkujích nezastihne moc velká tréma :-)

Sluneční paprsek Řecko 2016

Čtvrtek 30. 6. 2016

Halo, tak jsme tady zase. Omlouváme se za včerejší odmlku, ale program byl tak našlapaný, že nám na internet nezbyl čas. Dopoledne jsme skoro všichni vyrazilili mikrobusem do nejbližšího městečka Kolymbia, na nákupní třídu :-). Šopování se ukázalo jako jedna z velmi oblíbených činností a odtrhnout děti od krámku byl skoro nadlický výkon. Nakonec ale všichni zdárně dorazili zpět. Odpoledne pokračovalo sportovní klání na kterém nebyla na dětech znát ani trocha únavy :-). Náročný den završil karnevalový rej. Vynalézavost a fantazie dětí a i rodičů nám vyrazila dech. Jako by bohové byly ve střehu, nějakou jejich sillou se nám takřka nepodařilo rejdění masek zachytit a tento zážitek vám nemůžeme předat.

Sluneční paprsek Řecko 2016

Úterý 28. 6. 2016

Vyvržený vorvaň
Zdá se, že již při vstávání jsme se probudili do takového líného dne. Po snídani jsme se shlukli kolem míče a jen tak jsme se všichni rozehrávali. Stejná nálada a zápal držely i naše děti. Celým dnem se prolínaly rehabilitace a koupání v bazénu. V odpoledních hodinách jsme přešli k zápasům naostro a opět jsme svedli několik bitev. Šetříme síly na zítra, čeká nás totiž šopování!

Sluneční paprsek Řecko 2016

Pondělí 27. 6. 2016

Společně a barevně! Po odpočinkovém dni jsme se opět vrhli do soutěžení. Hned dopoledne jsme bojovali o vítězství v další olympijské disciplíně. Čekala nás vodní štafeta. Malí polobozi si vedli bravurně a nakonec se ukázalo, že to byla zkouška spíše pro některé vedoucí. Odpoledne nás čekalo hned několik překvapení. Spolu s místními animátóry jsme si zasportovali i zatancovali. Zažili jsme spoustu srandy a ukázali nám, že nezáleží na tom, jestli se dorozumíme, jsme ze stejné země nebo v co věříme. Vzduchem se nesl nejenom smích, ale i plno barev. Večer nás čekalo velké zasedání v senátu. Děti se dozvěděly výsledky písečného klání, pohádkového souboje, ale i včerejšího souboje titánů. Rozhodnuto bylo spravedlivě a oslavy byly velkolepé.

Sluneční paprsek Řecko 2016

Neděle 26. 6. 2016

Dnešní hlášení z Rhodosu: Dnes jsme si přispali a vedoucí nás ušetřili ranní rozcvičky. Dopoledne bylo ve znamení relaxace. Sluníčko nás šetřilo a tak všechna družstva statečně bojovala s řeckými bohy. Odpoledne jsme podle map se souřadnicemi obcházeli jednotlivá stanoviště s nelehkými úkoly. Potápěli jsme se, lovili poklady, zkoušeli zručnost, znalosti ze zdravovědy a zeměpisné znalosti. Se vším se družstva poprala statečně a všichni byli oceněni společným pokladem. Podívejte se do naší fotogalerie.

Sluneční paprsek Řecko 2016

Sobota 25. 6. 2016

Krásný pozdrav z rozpalené pláže plné krásných hradů. Ano i letos, tak jako každý rok, se vaše ratolesti na dopoledne proměnily na dělníky, zedníky, vypravěče bájí, příběhů a stavbyvedoucí. Každý tým se zhostil těchto profesí s vervou. I přes lehké teplotní rekordy děti pracovaly jako pilné včelky a všechny stavby se moc povedly. Doplnil je krásný výklad zvoleného mluvčího. Po vyčerpávájícím pracovním nasazení se děti opláchly v bazénu a šly na výborný zasloužený oběd a následnou siestu. Během odpoledne proběhly další zápasy přehazované a rehabilitační cvičení. Večer čeká děti malé překvapení v podobě improvizační soutěže. Máme se krásně, skládáme básně a domu se nám zatím vůbec nechce. Všichni pozdravují všechny.

Sluneční paprsek Řecko 2016

Pátek 24. 6. 2016

Tak jsme tady zase. Máme za sebou den plný zážitků. Dopoledne se naše celá tlupa vydala na výlet za krásami ostrova Rhodos. Autobus nás zavezl pár kilometrů do vnitrozemí, kde se před námi otevřela neuvěřitelná přírodní scenérie. Mohutné stromy, barevné keře, změť kořenů mezi kameny a zářivá říčka s osvěžující ledovou vodou...... Místní jej nazývají Údolí sedmi pramenů. Přes něj jsme vystoupali na kopec, kde jsme všech sedm viděli. Velkým dobrodružstvím, a pro mnohé i stezka odvahy, byla cesta skalním tunelem.... na několik set metrů jsme se proměnili v horníky z dob dávno minulých. Nikdo to nevzdal a odměnou nám bylo chladné a průzračné jezero. Na zpáteční cestě jsme se vykoupali na udajně nejkrásnější pláži na ostrově.

A den zakončil Pohádkový večer. Každý se proměnil v herce a na jevišti ze sebe všichni vydali maximum. O překvapení nebyla nouze a hodnocení porodců bude opravdu těžké.

Sluneční paprsek Řecko 2016

čtvrtek 23. 6. 2016

Tři, dva, jedna... ...PÍSK! Bitva začíná. Naši pozornost zaujala hned na začátku dne přehazovaná. Odstartovaly první zápasy. Pro některé dopadly velmi dobře a podařilo se jim zvítězit, jiní bohužel nebyli tak úspěšní. Kdo zaváhá, holt nebere. Ale stále zůstávají družstva, která svá klání neodehrála. Takže naděje umírá poslední. Kromě přehazky začal také vodní olympijský víceboj. Bojovný zápal prvních závodníků se rychle přenesl na nás všechny.

I když bohové poněkud usnuli na vavřínech a mírně zaváhali se slavnostním zahajovacím ceremoniálem olypijských her, o našich dětských polobozích se do říci nedá. Do úvodních her se vrhli s vervou a odvahou. Zdá se, že zvládneme dost, i slunce se nám daří krotit dobře a připálení nejsme. Závěr večera nám přinesl nádech tajemna. Zítra nás totiž čekají pohádkové divy. Odhalíme, jestli to bylo či nebylo za sedmero horami, kdo poztrácel korále, kdo snědl Karkulku.

Sluneční paprsek Řecko den třetí

středa 22. 6. 2016

Jak jsme slíbili, posíláme další pozdravy a příběhy z letošního Rhodosu. Přívětivá nálada a pozitivní přístup od místního personálu i nadále pokračuje, snaží se nám vyhovět ve všech požadavcích. Po volnějším úterý, kdy jsme se my i děti snažili nabrat síly, jsme najeli na pravidelný program, který provazí pobyty každý rok. Milé ratolesti začaly rehabilitovat a užívat příznivé účinky mořského prostředí. Čekají nás dále také sportovní klání, jak již ve staré známé přehazované, tak i v jiných sportech. Říká se, že čas snídaně, je časem bohů. Ve spojitosti s Řeckem to je rčení, které je nanejvýše vystihující. A to co se týká samotného výborného jídla, tak také pomyslného řeckého božstva. Proto nás také čeká velké klání a jsme velice zvědaví, kterému družstvu se nakonec podaří zvítězit a ponese pomyslnou olympijskou pochodeň.
Již nyní se můžete těšit na zítřejší pokračování :-)
O tom, že všichni pozdravujeme, je skoro zbytečné se zmiňovat

Sluneční paprsek Řecko den druhý

úterý 21. 6. 2016

Ahoj, zdravíme z Rhodosu

Cesta byla úplně bez problémů, personál na letišti i následně v letadle byl opravdu moc příjemný, ochotný a milý. Do hotelu jsme dorazili ještě před půlnocí, bylo připravené malé občerstvení i všechny naše pokoje. Dnešní první den pobytu byl ve znamení poznávání hotelu, okolí, pláže... Od zítra nám začíná ráno s rozcvičkou, první RHB cvičení a další mořské radovánky. Posíláme pár obrázků a brzy se zase ozveme :-)

Sluneční paprsek řacko první den