On-line reportáže - Turecko 2013

pondělí 22. 7. 2013

Zítra odlétáme
Odlet zítra z Antaliye v 9:35 let QS 1191. Přílet do Prahy v 11:40 českého času. Prosíme rodiče, aby si od vedoucích převzali děti včas.

neděle 21. 7. 2013

Turecký večer
Každe ráno ještě před snídaní vyběhnou děti na trávu u pláže a protáhnou si s námi těla. Klademe důraz na dechové cvičení a uvolnění svalů. Po snídani děti chodí na individuální rehabilitace zaměřené na protažení zkrácených svalů, ovlivnění svalových dysbalancí a navození správných pohybových stereotypů. Využíváme k tomu různé metody jako například: senzomotorická stimulace, nácvik aktivace hlubokeho stabilizčního systemu, prvky Vojtovy metody, ovlivnění skoliózy dle sestry Schrottove, a další. Důležitá jsou take dechová cvičení a péče o jizvy. Všechny děti jsou šikovné, cvičí se zájmem a dělají nám radost. Za 14 dni se zlepšují ve svých pohybových dovednostech i cvicích. Cvičili jsme i ve skupinách a také s ohledem na jednotlivé diagnozy u dětí.
Lída a Dráža — naše fyzioterapeutky

Sobota byla ve znameni koupání, ukončení Olympiády. Pak nás čekal Turecký večer. Břišní tanečnice, pak nádherný tanec ďerviše, či skupinové tance. Účastnily se i děti z hlediště, a já se musel take představit jako břišní tanečník...

pátek 19. 7. 2013

Chystáme karneval
Čtvrtek uplynul a zase koupaní a odpoledne chvilku tobogánové řádění. Večer jsme měli X Factor. Děti si připravily scénky písničky vtipy, či taneční vystoupení. Vynikla Natálka Štepánková zpěvem, sestry Vystrčilovy hereckým uměním, užasné bubnové a rymickeé vystopení měly sestry Štěbetakovy, doplněné NataLii Švédovou a Ani Traničkovou. Vedouci nezůstali pozadu se svou produkcí... Bylo to vydařené, předpokládám, že fotky a videa budeme dávat na stránky po návratu. Stále se sem tam vyskytne u dětí průjem, či poštípání komáry. Průjem je ale zpravidla jednodenní až dvoudenní a lehký bez teplot. Léčíme čajem, dietkou, Ercefurylem. Po včerejší zatažené obloze a větru se dnes přihnalo velké teplo už od rána a tak budeme obvzlášť opatrní. V sobotu děti uvidí představení Tueckého folklóru a v neděli máme karneval. Předpokladaný přílet je v úterý mezi 11:40 - 12:00. Přesné odletové informace dostaneme v pondělí.

čtvrtek 18. 7. 2013

X FACTOR
Pobyt zde se nám již krátí. Asi u 5 dětí se obevil lehký průjem a drobné bolístky a problémy, ale vše zvládáme bez antibiotik. Včera bylo 10 dětí na lodním výletu v Antalii a byly moc pokojené. Nadále probíha i cvičení a koupání v moři. Dnes večer proběhne souěž „X factor“, ve které děti předvedou sve pěvecké či herecké umění. A nejen děti, vedoucí se přidají samozřejmě také. Včera pokračovala olympiáda a to: skokem dalekým, sprintem, a také soutěží v šipkách a hodu na cíl. Děti to baví a zejména přehazovaná je ostře sledována a prožívána. Žádný další kázeňský přestupek neřešíme, celá skupina obecně je bez větších problémů - užíváme léto.

úterý 16. 7. 2013

Pondělí a úterý
Tak jsme v polovině pobytu a zatím se máme opravdu dobře. Vyskytli se sice drobné kázeňské přestupky, ale byly zdárně vyřešeny. Včera jsme navštívili Delfinárium a bylo to moc pěkné. Dnes pokračuje olympiáda, koupání i cvičení. Vzhledem k špatnému a pomalému připojení se nám však nedaří poslat fotky, tak prosím buďte trpeliví. Přidáme je hned po návratu do ČR.

pondělí 15. 7. 2013

Po víkendu
Tak jsme se zase měli celý víkend báječně. V pátek jsme měli večer pohádek, na který se všichni pilně a s vtipem připravovali. Ti nejmenší (oddíl Katky) měli pohádku o Sněhurce a jejich trpaslíci byli úžasní. Další nejmenší (oddíl Zdeny) zase zinscenovali krásně píseň „Když jsem já sloužil“, kde vynikal Míra Hlušek v roli Marušky. Dále ještě přišla na řadu lehce morbidní a moderní Červená Karkulka (oddíl Martina), kdy si pak chlapci ještě střihli módní přehlídku. Největší oddíly se potom spojily a předvedly výborně napsanou sami napsali) melodramatickou inscenaci o Princezně s tabletem. Odměnili jsme všechny nakonec všechny skupiny. Nasmáli jsme se moc a kostýmy byly také výborné.

V sobotu, kromě koupání, cvičení (které se dětem m.j. moc líbí) byla zahájena Olympiáda. Děti jsou rozdělené rovnoměrně do 5 kontinentů. Nejoblíbenější ze soutěží je přehazovaná, ale máme zde i similovaný basket, hod na cíl, kuželky a mnoho jiných. Všichni jsme zatím zdraví, až na sem tam červenější kůži. Moře příjemně teplé a čisté, v bazénech pak tobogány stále v permanenci ...

pátek 12. 7. 2013

Večer pohádek
Hezký den ze žhave Antaliy. Děti jsou v pořádku vedoucí také. Dopoledne u moře uběhnou velmi rychle, a tak jsme polední klid dnes využili k nácviku pohádek. Večer se malí herci předvedou. Už se těšíme. Jinak jsou všichni zdrávi a plánujeme výlety. Vzhledem k velké obsazenosti termínů uskutečníme výlet na delfineria a výlet lodí po pobřeží. Zdravíme do Čech a znovu se ozveme až po víkendu v pondělí.

Pokud by někdo měl naléhavou potřebu napsat nám či dětem, tak na můj e-mail je to možné (pavelbocek@slunecnipaprsek.cz).
MUDr. Pavel Boček

čtvrtek 11. 7. 2013

turnaj v přehazované
Dnes jsme již dobře zabydlení, vše se dostává do pravidelných kolejí. Ráno rozcvička, zaměřená na protažení a dechové funkce, snídaně a dopoledne u moře. Dnes navíc bojovala srdnatě 4 družstva v přehazované. Odpoledne si děti většinou užívají bazén s příjemnými tobogány. Zatím vše, až na jedno lehce odřené koleno, probíhá bez komplikací. Dnes také začal po oddílech nácvik na estrádní večer, nazvaný "Večer pohádek" a těšíme se, co děti předvedou. Moře se dnes trochu vlnilo a tak jsme se pohoupali. Teplota je stále příjemných 33 °C.

středa 10. 7. 2013

Den druhý — začínáme
Zdravíme od moře a slunce. Zatím je zde příjemných 30 až 34 °C, moře velmi teplé a zatím klidné, pokoje velmi pěkné a prostorné. Jídlo i pití je formou bufetu a all exclusive velká nabídka. Dnes ráno byla první rozcička a od 9:30 první rehabilitační cvičení. Odpoledne jdeme odzkoušet bazény a tobogány. Děti jsou zdravé, sem tam dokonce i poslušné.

úterý 9. 7. 2013

Den první — přílet
Tak jsme z Ruzyně úplně plným letadlem odletěli na čas a po klidném letu přistáli v Antalii. Zde jsme posedali do dvou autobusů a hurá směr Gardenia Beach, zde na nás čekal již příjemný personál a po ubytování dobrý oběd. Ted je polední klid a odpoledne již k moři. Dnes večer bude večerka brzo, jelikož jsou děti nacestované..
A od zítřka již od rozcvičky, přes indiv. rehabilitace ke koupání atd. Máme i samostatnou masážní místnost a kousek vyhrazené pláže pro sebe.

s pozdravem MUDr. Pavel Boček