On-line reportáže - Turecko 2014

středa 23. 7. 2014

Odlet II
Dnešní let druhé skupiny dětí z Antalye je potvrzen, přilet 11:35 do Prahy.

úterý 22. 7. 2014

Odlet
Vážení rodiče,
letový řád pro náš let je potvrzen. Skupina, která odletěla v úterý 8.7. odletá z Antalye v 22:55 – číslo letu QS 2605. Přílet do Prahy 01:05.
Skupina, jež odlétla ve středu 9.7. přilétá ve středu 11:35.

neděle 20. 7. 2014

Olympiáda a karneval
Ve čtvrtek jsme zahájili olympiádu a dnes se odehrály dramatické boje v šipkách, štafetě a v hodu na cíl. Vedoucí Evropa vyniká v rychlosti, Australané ve skocích. Koupání už je zase velmi příjemné, moře čisté, teplota vzduchu asi dokonce lepší než v ČR (příjemných 30-34 stupňů). Karneval byl již tradičně plný krásných vtipných masek. Nejvíce bylo pirátů, čarodějnic a havajských tanečnic. Snad se nám brzy podaří umístit fotky. Dnes jede další skupina na pirátskou loď a odpoledne pokračuje olympiáda Informace o příletech do Prahy se budu snažit rozeslat mailem, ale budou i na stránkách.

středa 16. 7. 2014

Vlny
Tak jsme v polovině a dnes nás překvapilo moře velkými vlnami a červenou vlajkou. Museli jsme tedy vzít zavděk bazénem s tobogány, ale užíváme si to i tak. Večer pohádek se moc vyvedl. Od nejstaršího oddilu, který zpracoval po svém téma pouček a nařízení, po roztomilé mravence v pohádce těch nejmenších (aneb Polámal se mraveneček) Držíme palce Anitce, která s námi jela prostřednictvím OS Život dětem, aby se brzy uzdravila a ještě si trochu užila moře. Dnes se připravuje velký večer nazvaný Xfactor a tak se tešíme zase na báječné výkony dětí i vedoucích.

neděle 13. 7. 2014

Delfíni a fotbal
Zdravíme z víkendové pohody zde v Gardenii. Čas trávíme v moři, eventuelně u bazénu. Hlavně, když jsou v provozu tobogány. Vše zatím zvládáme bez zdarvovtních koplikací. Lehké kázeňské přestupky řešíme. V pátek večer jsme měli velkou kvízovou pantomimickou soutež, připravenou Hankou Křížkovou a moc jsme se zasmáli. V neděli pak 10 dětí absolvovalo výlet do delfinária a večer v neděli bude oblíbený večer pohádek, na který se připravujeme. Zájemci z řad starších či fotbalu fandících pak budou moci sledovat spolu s Němci jejich finálový fotbalový souboj.

pátek 11. 7. 2014

Bazar s pantomimou
Zdravíme všechny z krásné teplé Antalyie. Již jsem se tu zabydleli a vše probíhá ke spokojenosti. Někteří stihli i návštěvu bazaru, jiní spřádají plány na návštěvu delfinária. Zkusíme poslat fotku, jak "NADŠENĚ" jdeme ráno cvičit. Bazén s tobogány je fakt úžasný a 30 jízd to není žádný výmysl, ale skoro pravidlo. Dnes nás čeká první společný soutěžně-kvízový večer, proložený pantomimou. Už se těšíme, ozveme se zase až po víkendu. Moc vás zdravíme a slunce moře užíváme.

středa 9. 7. 2014

První rozcvička
Zdravime ze slunne Alanye. Zatím máme přes den vcelku příjemných 33 az 35 stupňů. Dnes byla také poprvé rozcvička. Vstáváme v 8 hod, snídaně, obědy a večeře jsou bohaté a také všude spousta vody. Zatím jsme všichni v pořádku. Moře má 28 stupňů a tak se snažíme být hlavně u moře. Pochvalu zaslouží Jirka K., Lukáš M. a Jakub B. jež pomáhají s těmi nejmenšími dětmi.

úterý 8. 7. 2014

Odlet
Zdravíme všechny doma. Obě skupiny jsou již na místě, a dopoledne jsme již zvládli vyzkoušet moře.
Pozdrav všem — vaše děti

odlet dětíturecko 2014 článek turecko 2014