Novinky

Dopis rodičům

V letošním roce bychom rádi uskutečnili pobyt pro děti opět u moře a to na ostrově Kreta, v komplexu Marina Beach. Od loňského roku máme již voucher, který by měl pokrýt de facto dva turnusy.

Zásadní je však skutečnost, jak se vyvine situace epidemiologická a jak bude možné cestovat, či jaké podmínky a restrikce např. budou z řecké strany atd. .Cestovní kancelář take musí objednat letenky.

Velmi předběžný termín je cca posledních 10 dní v červnu a první týden v červenci.

Rádi bychom znali Váš názor či rozhodnutí, zde v případě snadného cestování, by Vaše dítě ev děti jely a pobytu se zučastnily.pokud by byly stale nutné testy PCR, zajistila by je CK.

V případě, že by se neuskutečnil pobyt v zahraničí, snažili bychom se operativně opět zajistit pobyt v Česke republice, čili napište, zda by byl zajem aspon o tento pobyt.

Velmi Vás prosíme o rychlou odpověd na mail : baseova.jana@post.cz do 5.2. abychom mohli nadále vyjednávat s CK.

Reportaž z 1. dne ozdravneho pobytu

Hezký den milí rodiče a příznivci Slunečního paprsku.

První den nám propršel. Přesto jsme si jej užili. Den jsme zahájili rozcvičkou a dopoledne cvičili a rehabilitovali i ti nejmenší. Dopoledne jsme navštívili místní Berouskovic ZOO Odpoledne jsme již podnikli prochazku k Machovu jezeru a večer jsme navštívili místní kino a pohádku Zakleté pírko. Všichni jsme v pořádku.

Reportaž den 3.

Zdravíme z Doks, kde jsme se konečně dočkali sluníčka. Velkou pochvalu zaslouží všechny děti za výstup na hrad Bezděz, zpět již autobusem. Podvečer proběhlo zahájení olympiády, kapitáni tentokrát zvolili boje jednotlivých států

Dustojné zahajení podtrhla přítomnost antických bohů a bohyň a když tedy nevyšlo Tokyo 2020, tak aspoň Doksy. Večer za odměnu kino 3Bobule

Zítra už koupaní

Reportaž ze Soboty

Čas nám tu rychle letí a pod žhavým sluncem ještě rychleji. Děti využívají bazen, hřiště a zahradu v areálu hotelu. Musím pochvalit, jak se o nas starají, vyborne jídlo, svačiny děti ani mnohdy nesnědí. Všichni jsou zdraví a pobyt si užívají.

V sobotu bylo na programu koupaní, výlet do mistního lesního areálu. Odpoledne pokračovala olympiáda. No a večer pak X-Faktor, kde řada dětí předvedla užasné výkony. Kuba a Terka klavír, Veronika a Anička tanec, Pája zpěv, Viktorka dramatickou recitaci, čí Míra s Adamem skládali Rubikovu kostku do minuty. Ale zapojili se všichni i vedoucí a náš kamarád Filip.

Fotografie jsou ZDE

Charitativní turnaj ve prospěch Slunečního paprsku

Již tradičně 1.srpnovou Sobotu pořádal Tenisový oddíl Sokola Dolní Počernice charitativní turnaj ve prospěch Slunečního paprsku, z.s. jež zajištuje ozdravné pobyty pro děti po onkologickem onemocnění, či jinak zavažně nemocné děti. V letošním roce se sešlo rekordních 24 dvojic a ještě malý turnaj sehrály dívky z našeho oddílu.

Přes úmorné vedro byl přítomen Kardiolog i Pediatr! :) bojovali všichni s obrovským zápalem. V prave poledne pak Alice Bendová zahájila dražbu věnovaných předmětů kdy od dresů, přes upomínkové předměty či grafiku našeho hráče Romana Franty se dražila i celoroční donáška vajec dvou předsedů oddílu Sokola Petra Polcara a předsedy SR Slunečního paprsku MUdr. Pavla Bočka. Kdo se obavál, že loňská částka 104 tisíce nemůže být překonána, tak se mýlil. Podařilo se získat neuvěřitelných 200 500,00Kč. Dovolte mi tedy za představitele našeho spolku spolu s dětmi poděkovat těm, díky kterým se akce náramně vydařila. Jsou to Antonín Zoubel, Květa Langhammerová a Jana Bártová. Poděkování míří i ke společnosti ČEZ, jež 24.7 a nasledně 1.8. "vyslala" sve dobrovolníky k pomoci s celou akcí. Poděkování take patří Liboru Studenému, jež už několikáty rok zajistil atraktivní dresy s podpisy do dražby a všem dalším, kteří se o úspěšnou dražbu a celou akci zasloužili.

POBYTY ČR 2020

Milé děti, rodiče a kamarádi,

připravili jsme pro vás krásné překvapení a v letošním roce si uděláme KRÉTU v ČR 😍

Podařilo se nám zajistit hezký objekt - hotel, který bude JEN PRO NÁS! Jedná se o Hotel Bellevue s bazénem se slanou vodou, kousek od Máchova jezera.

http://www.bellevue-hotel.cz/

Termíny pobytů:

I.Turnus : 2.8.- 11.8.2020 - MUDr.Boček a tým vedoucích
II.Turnus : 11.8.- 21.8.2020 - Jana Bašeová a tým vedoucích

Cena za osobu: 2000 Kč

V ceně je zahrnuto ubytování, autobusová doprava, plná penze - pitný režim po celý den + PŘEKVAPENÍ pro děti 😉
I letos bude samozřejmě zachován ráz ozdravných pobytů a to zejména rehablitiace /individuální, skupinová/, programy, soutěžě atd.

Hrozně moc se na vás všechny těšíme!

O podrobnější informace a přihlášení dětí do konkrétního turnusu si piště na e-mail: baseova.jana@post.cz, nebo volejte po 17h na tel.777 246 761.

s pozdravem

MUDr. Pavel Boček a Jana Bašeová

!!!NÁHRADNÍ PROGRAM!!!

Vážení rodiče, milé děti, přátele, příznivci, kamarádi,

velmi nás mrzí, že v důsledku dané situace je nanejvýš pravděpodobné, de facto jisté, že se k moři s dětmi letos nepodíváme.

Rádi bychom však s dětmi přeci jen část prázdnin strávili a děti se jistě těšily na kamarády..

Proto bychom Vám chtěli nabídnout možnost 2 srpnových termínů, 7-10ti denního ozdravného pobytu u nás v ČR - termín a podrobnosti upřesníme během několika dní./srpen 2020

Mělo by se jednat o zařízení, kam se krásně vejde celá naše skupina, koupání, rehabilitace, výlety, sportovní hřiště......

Prosíme v případě zájmu pište co nejdříve na baseova.jana@post.cz

Ať víme o jak velké turnusy by se jednalo, podle toho bude vybírán vhodný objekt.

Moc se na děti těšíme, nechceme prázdniny bez nich a našich pobytů :-)

s pozdravem

MUDr. Pavel Boček a Jana Bašeová

Upozornění

Milí rodiče,

vzhledem k současné situaci bychom Vás chtěli informovat, že doufáme v uskuteční 14 denního ozdravneho pobytu. Samozřejmě v současne době toto nemůžeme zaručit, ale pokud jsou ješte volna místa, nahlaste své děti, ale neplaťte zatím požadovanou platbu (4000,- Kč) abychom, v případě neuskutečnění ozdravneho pobytu, ji nemuseli Vracet.

Děkujeme za pochopení

s pozdravem

MUDr. Pavel Boček

Ozdravné pobyty na KRÉTĚ

Přejeme našim dětem v roce 2020 hlavně zdraví a Tří králový dárek pro všechny nám blízké a milé : Ozdravné pobyty na KRÉTĚ

Už víte, kam pojedeme letos na rekondičně ozdravný pobyt?
Letos pojedeme do Řecka a to přímo na Krétu – do hotelu SunConnect Marina Beach 4*

Jsme moc rádi, že se nám podařilo najít krásný hotel pro realizaci našich letošních pobytů.

Na pro nás úplně novém místě se nám bude všem moc hezky odpočívat, cvičit, blbnout. Při výletech prozkoumáme krásy Kréty, užijeme si moře a přivezeme si nezapomenutelné zážitky.

Doufáme, že se tato informace dostane k co nejvíce dětem. Třeba ke kamarádům, které máte z nemocnice, nebo z lázní.
Termíny:
1.turnus 11.6.- 25.6.2020 - MUDr. Pavel Boček
2.turnus 25.6. – 9.7.2020 - Jana Bašeová

O přihlášky a bližší informace si pište Janě Bašeové - email : baseova.jana@post.cz

Plánovaný letový řád s leteckou společností Smart Wings je následující:
Čtvrtek QS 1106 Praha 19:20 - Heraklion 23:10
Čtvrtek QS 1107 Heraklion 23:55 - Praha 01:50 /pátek/

Moc se na všechny těšíme

Rozsviťte s námi Prahu

Přátelé a kamarádi dne 30.11. jsme rozsvítili s Hitradiem City Prahu a vybrali skoro půl milionu korun na ozdravné pobyty. Atmosféra na Václavském náměstí byla úžasná, skvěle zazpívala skupina Mirai. Užily si to i děti, které vystoupily na podiu : Tomáš, Klára, Štěpán a Kristýnka.

Moc děkujeme všem, kdo přispěli at už DMSkou, či částkou přímo na naše konto. Moc si toho vážíme a děkujeme. Stejně tak všem z Hitradia City, byli skvělí. A užasnou tečkou bylo pohoštění v Hotelu U prince, kde na děti čekala skvělé pohoštění děkujeme!!

Rozsviťte s námi Prahu

Slavíme 10 let

Oslava 10. výročí založení Slunečního paprsku se vydařila.

V krásných prostorách Vily Grebovka jsme se sešli a zavzpomínali na 10 let činnosti Slunečního paprsku. Vzpomínámí bylo moc krásné, zvláště, když naše Hanka Křížková zazpívala a celý večer provázel Aleš Háma s vtipem, gracií a při dražbě dokázel být vtipný a vyhecovat dražitele. Celková částka pro děti ze Slunečního paprsku je 326 000 Kč.

Naše velké poděkování patří : HATCOM, CEELI Institut, Tschibo,Gastroprag, a dále Helena a Petr Ištvánkovi, Miroslav Ficál. Aleš Háma, Hanka Křížková, Johana Pošová, Martin Velíšek, Miša Křivánková, Valerie Novotná, Anna Kryndlerová.

Také všem umělcům a darcům do aukce

Koncert dětí z dětských domovů

22.10 se uskutečnil již tradiční koncert dětí z dětských domovů v Novém Strašecí a jako již tradičně na něm zazpívala naše patronka Hanka Křížková od Klubu přátel dětí dětských domovů jsme obdrželi 50 000 Kč a
moc děkujeme

Sluneční paprsek

Již tradičně 1. sobotu v srpnu pořádal tenisový oddíl Sokola Dolní Počernice tenisový turnaj dvojic. Zápisné spolu s dražbou pak věnuje Sokol pro naši organizaci - Sluneční paprsek. V letošním roce byl celý den mimořadně vydařený, nejenomže nepršelo, jak strašili meteorologové celý týden, ale podařilo se na úvod turnaje domluvit exhibiční set mezi našimi vynikajícími tenisty minulosti Bohdanem Ulihrachem a Leošem Frýdlem. Hráli skvěle!!

Po poledni přijeli dlouho očekávaní novomanželé Adéla Gondíková a Jiří Langmajer, aby svou učastí a vtipem při konferování oslovili ty, kteří nákupem dresů, voucherů, knih, vajec, raket podpořili Sluneční paprsek. Velkou radost nám udělaly i děti, léčené ve FN Motol které se o akci dovzěděly a přes Instagram se domluvily a přijely se podívat. Všichni byli spokojení, zahráli jsme si, zasmáli a hlavně podpořili dobrou věc. Vybralo se neuvěřitelných rekordních 104 400Kč

Rád bych poděkoval všem jež přispěli do dražby, stejně tak těm jež dražili a odnesli si třeba 30 vajec za 10 000!!. Velké díky pak patří Antonínu Zoubkovi, Kláře Havlíkové, Květe Langhammerové a Janě Bártové , za pomoc, organizaci a veškere služby v průběhu turnaje Také dobrovolníci z ČEZu byli nápomocni a starali se o kurty v průběhu turnaje. Za rok se těšíme zase první sobotu v srpnu!!!

Komunikační centrum České pojišťovny

Děkujeme call centru ČP za dar v hodnotě 16 005Kč, který nám byl poskytnut z peněz na "Bleším trhu"

Více info příspěvek z 30.7.2019

Turecku 2019 - přílet

Vážení rodiče, prosím sledujte náš přílet, vylétame z Turecka 23,15h a přílet je plánován na 01,25h tedy v noci ze čtvrtka na pátek.Tyto noční lety mají často zpoždění

číslo letu QS 1193

Dnes večer již nebudeme mít možnost dát informace na WEB, ČILI SLEDUJTE POMOCÍ APLIKACE.

www.planetacestovani.cz

Turecku 2019 - 1.turnus

Zdravíme všechny při sobotě z příjemného resortu Gardenia Beach. Již jsme všichni ubytovaní a dnes proběhla i první rozcička a začíná individuální cvičení.

Moře ma příjemných 25, počasí je velmi přiznive kolem 29 stupnu a větřík. Vzhledem k tomu, že se nam nektere vylety zdaji drahe, tak přes CK Fischer planujeme výlet společný pro všechny a jen pro nas na středu odpoledne s animačním programem pěnovou party a bude asi na 4 hodiny.

V bazenech je voda tepla, využíváme i bazenu sklouzačkami, ale moře se zdá nejpříjemnější. Jídlo vyborné, zatím všichny děti hodne, ošetřovnu jsme zatím nepotřebovali.

Další fotografie

Novoroční dárek pro všechny nám blízké a milé

Ozdravne pobyty v Turecku 2019

Už víte, kam pojedeme letos na rekondičně ozdravný pobyt?
Letos pojedeme do Turecka – hotel Gardenia beach

Jsme moc rádi, že se nám podařilo najít krásný hotel pro realizaci našich letošních pobytů. V tomto hotelu jsme s dětmi již byli a osvědčil se velmi. Určitě se tam bude líbit i těm , kteří pojedou letos poprvé.
Cena za dítě je 4 000Kč ( včetně pojištění ) , zbývající část reálné ceny bude hrazena našim sdružením.
Doufáme, že se tato informace dostane k co nejvíce dětem. Třeba ke kamarádům, které máte z nemocnice nebo z lázní.

Termíny:
1.turnus 13.6.- 27.6.2019 - MUDr. Pavel Boček
2.turnus 27.6. – 11.7.2019- Jana Bašeová

O přihlášky a bližší informace si pište Janě Bašeové - email : baseova.jana@post.cz

Moc se na všechny těšíme.

Beata Rajská a Korunka Luhačovice pro Sluneční paprsek

Dne 9.11. se uskutečnila nadherná modní přehlídka v Rudolfinu a v rámci přehlídky nám charitativní organizace Korunka Luhačovice prostřednictvím paní Veroniky Záhorské spolu s Beatou Rajskou předaly šek na proplacení ozdravného pobytu 3 dětí pro rok 2019.

Děkujeme

Děti dětem

Dne 25 .10 se uskutečnil v Novém Strašecí již tradiční koncert Děti dětem.

Děti z dětských domovů z Žatci, Olomouce, Sázavy , Tachova a jiných předvedly své taneční a pěvecké umění.

Koncert zahájila patronka Slunečního paprsku Hanka Křížková a poté Klub přátel dětských domovů prostřednictvím Jarmilky Dolejškové předal šek na 50 000 Kč MUDr. Pavlu Bočkovi pro Sluneční paprsek.

Ze srdce děkujeme!

S CK Fischer do Turecka

Milí rodiče a děti v současné době probíhá intenzivní jednání s CK Fischer a resortem v Turecku o možnosti realizace ozdravneho pobytu v Hotelu Gardenia Beach, kde jsme již v minulých lletech byli a moc se nám tam líbilo /TERMÍNY POTVRDÍME IHNED , JAKMILE UZAVŘEME DOHODU

Muzeum smyslů

Dne 3.záři spolu se začátkem školy navázala naše organizace Sluneční paprsek spolupráci s Muzeem smyslů na Praze 1, Jindříšské ulici. Při té příležitosti si 8 dětí prohlédlo zdarma expozice a procvičilo sluch, hmat, prostorové vnímání a dost úkolů se našlo i pro oči. Bylo to moc fajn, díky patří našemu průvodci Siatris Kanemu a hlavně Andrei Golubić za mile přivítání a možnost nabízené spolupráce.

Do budoucna bychom rádi dětem, které nejsou z Prahy a přijíždějí jednou za čas na onkologické kontroly umožnili návštěvu těchto krasných prostor a děti tak mohly relaxovat a v rámci kontroly nejen se bát vyšetření, ale trochu si v Praze užit.

Hodnocení pobytů 2018

Milí rodiče, přátele a podporovatelé Slunečního paprsku.
V roce 2018 se díky Slunečnímu paprsku podívalo na krásný řecký ostrov Rhodos 123 účastníků. V hotelu Irene Palace /kde se o nás a hlavně o děti opravdu skvěle starali !!/ jsme byli letos podruhé za sebou a velmi spokojeni. Blízko k pláži, velmi dobře vybavené pokoje, vynikající kuchyň, možnost přehazované. Stejně tak možnost využívat velkou Show room místnost bylo výborné, jelikož i přes vcelku kvalitní animační programy hotelu, si děti nejvíce užily na společných akcích /karneval, taneční večer, kvízový večer, X factor a mnoho dalších, kde se nejen předvedly a dokázaly povzbudit. Je obecným rysem že děti které si v určitém životním období prošly velmi těžko u zkouškou , jsou kamarádštější, vděčnější velmi drží pospolu v kolektivu aa často navazují přátelství na dlouhé roky, pře sociální sítě pak komunikují a těší se i na další pobyt.
Musíme zmínit i skutečnost že spolupráce s renomovanou cestovní kanceláří Fischer je již tradiční a výborná, snad jen letecká přeprava opravdu někdy vázne, ale tu neovlivníme ani my ani CK.
Rádi bychom do budoucích let zachovali vysoký standart úrovně našich pobytů. Taková snaha se neobejde bez darů a finančních prostředků , za které jsme vděčni.
V letošním roce již náklady na oba turnusy činily více jak 3 miliony korun a ještě se navyšují v místě pobytu taxami pro hotel, placením lehátek a slunečníků a tak dále.
A tak bychom všechny naše příznivce i rodiče dětí rádi vyzvali k aktivní pomoci se sháněním finančních prostředků. Rádi bychom ujistil ,že lékaři, vedoucí a fyzioterapeuti jezdí na ozdravné pobyty bez nároku na odměnu, často věnují část dovolené a za to bychom ji s Janou Bašeovou rádi poděkovali.

MUDr. Pavel Boček a Jana Bašeová

Karolína Plíšková pro Sluneční paprsek

Karolína Plíšková , věnovala 100 000 charitativní organizaci Sluneční paprsek ,vedenou pediatrem a onkologem MUDr. Pavlem Bočkem Díky Slunečnímu paprsku se každý rok podívá k moři 100 dětí, které prodělaly onkologické onemocnění .Navázala tak na svoje předešlé charitativní počiny , kdy svými esy podpořila Kliniku dětské onkologie FN Motol .Předání šeku proběhlo v areálu Sokola Dolní Počernice .kde je členem 14 letý Štěpán. Nejen že překonal nádorové onemocnění mozku , ale hraje tenis a spolu s kamarády z oddílu si s Karolínou zapinkaly. Byl to pro děti úžasný zážitek .
Ze srdce děkujeme!

Turnaj pro Sluneční Paprsek 2018

Za velmi horkého počasí, ale bez horkých hlav se uskutečnil další ročník tenisového turnaje pro Sluneční paprsek , organizovaný oddílem tenisu Sokola Dolní Počernice. Pro velký zájem se účastnici rozdělili do několika skupin , ženy hraly svoji skupinu , deblisté také a konečně část "mistrovská, jež měla opravdu hodnotnou úroveň . Velkým oživením byla účast známého fotbalisty Honzy Kollera, jenž do dražby nejenže věnoval svůj dres a míč , ale zároveň se i dražby aktivně účastnil .dražba probíhala v uvolněném duchu za skvělého komentování sourozenců Gondíkových . Adéla i Dalibor dokázali vtipně a mile ceny dražených předmětů vyšponovat a tak celkový výtěžek nakonec dosáhl částky 97 700Kč. Výborná atmosféra, všichni odcházeli spokojeni, . Velké díky patří všem jež přispěli a zejména těm co dražili, stejně tak jako těm co do dražby hodnotné dresy či poukazy věnovali . Velké díky a za rok snad pokoříme i tu stotísícovou hranici.

MUDr. Pavel Boček

Novoroční dárek pro všechny nám blízké a milé

Prázdniny v Řecku

Už víte, kam pojedeme letos na rekondičně ozdravný pobyt?
Letos pojedeme do Řecka, ostrov Rhodos
Odkaz na hotel:
www.irenepalace.gr
Jsme moc rádi, že se nám podařilo najít krásný hotel pro realizaci našich letošních pobytů. Na tomto místě se uskutečnil i poslední pobyt a všem se tam moc líbilo.
Určitě se tam bude líbit i těm, kteří pojedou letos poprvé.
Cena za dítě je 4.000 Kč (včetně pojištění), zbývající část reálné ceny bude hrazena našim spolkem.
Určitě se tato informace dostane k co nejvíce dětem. Třeba ke kamarádům, které máte z nemocnice nebo z lázní.
Termíny:
1.turnus 27. 6. - 11. 7. 2018 - Jana Bašeová
2.turnus 11. 7. - 25. 7. 2018 - MUDr. Pavel Boček

O přihlášky si pište Janě Bašeové - email: baseova.jana@post.cz
Moc se na všechny těšíme.

Za jednotlivé týmy
MUDr. Pavel Boček, Jana Bašeová a Hanka Křížková

Hodnocení ozdravných pobytů za rok 2017

Milí přátele, děti, rodiče, sponzoři a podporova telé Slunečního paprsku
Rádi bychom Vás informovali, že letošní ozdravné pobyty, pořádané naší charitativní organizací, zdárně proběhly. Téměř 100 dětí tak mělo možnost strávit krásných 15 dní na malebném řeckém ostrově Rhodos v hotelu Irene Palace v oblasti Kolymbie. A právě hotel, jeho služby a vstřícnost personálu pro nás byla velmi příjemná a za několik posledních let nejlepší. Také realizace pobytu, ze strany CK Fischer probíhala velmi dobře. Ubytování v jednom křídle hotelu, blízká vzdálenost moře, velká zelená zahrada, zajimavé zákoutí, krásné výlety - to vše podtrhlo jistě milé zážitky.
Dětem jsme se na obou turnusech snažili vytvořit zajimavý program, pravidelně cvičily, koupaly se, měly řadu tematických a zábavných večerů, spoustu vlastních aktivit a skvělých nápadů.
Za vedení Slunečního paprsku bychom také rádi poděkovali lékařům, fyzioterapeutům a vedoucím, bez kterých by pobyty být nemohly. Jsou to lidé, kteří tvoří zázemí a jistoty pro nás i pro děti.
V neposlední řadě pak naší patronce Hance Křížkové, která alespoň týden děti bavila a i když se trochu země třásla, z naší dobré nálady nás to nevykolejilo. Velký dík patří organizaci Život dětem, bez jejichž pomoci bychom tolik dětí k moři vzít nedokázali Těšíme se na příští rok a ještě pár ilustračních fotek přikládáme Budeme moc rádi, pokud nám napíšete Vaše dojmy, postřehy, názory. s pozdravem
MUDr. Pavel Boček a Jana Bašeová

POBYTY 2017

"Milí přátele, děti, rodiče, sponzoři a podporovatelé Slunečního paprsku Rádi bychom Vás informovali, že letošní ozdravné pobyty, pořádané naší charitativní organizací, zdárně proběhly.
Téměř 100 dětí tak mělo možnost strávit krásných 15 dní na malebném řeckém ostrově Rhodos, v hotelu Irene Palace v oblasti Kolymbie. A právě hotel, jeho služby a vstřícnost personálu pro nás byla velmi příjemná a za několik posledních let nejlepší. Také realizace pobytu, ze strany CK Fischer probíhala velmi dobře. Ubytování v jednom křídle hotelu, blízká vzdálenost moře, velká zelená zahrada ,zajimavé zákoutí, krásné výlety - to vše podtrhlo jistě milé zážitky.

Dětem jsme se na obou turnusech snažili vytvořit zajimavý program, pravidelně cvičily, koupaly se, měly řadu tematických a zábavných večerů, spoustu vlastních aktivit a skvělých nápadů. Za vedení Slunečního paprsku bychom také rádi poděkovali lékařům, fyzioterapeutům a vedoucím, bez kterých by pobyty být nemohly. Jsou to lidé, kteří tvoří zázemí a jistoty pro nás i pro děti.
V neposlední řadě pak naší patronce Hance Křížkové, která alespoň týden děti bavila, a i když se trochu zemětřásla, z naší dobré nálady nás to nevykolejilo.
Velký dík patří organizaci Život dětem, bez jejichž pomoci bychom tolik dětí k moři vzít nedokázali.
Těšíme se na příští rok a ještě pár ilustračních fotek přikládáme.
Budeme moc rádi, pokud nám napíšete Vaše dojmy, postřehy, názory.
s pozdravem
MUDr. Pavel Boček a Jana Bašeová

DERNIÉRA

V Úterý 27.6. 2017 se ve večerních hodinách uskutečnila derniéra výstavy uměleckého Studia Prám v prostorách Staré čistírny odpadních vod v Praze - Bubenči několik desítek návštěvníků vytvořilo příjemnou atmosféru a večer také měl charitativní podtext. Pro organizaci Sluneční paprsek, vedenou MUDr. Pavlem Bočkem se během večera podařilo získat bezmála 150 000 Kč. Dík patří pořadatelům společnosti TOVÁRNA o.p.s. a Studiu Prám jež věnovaly část prostředků z prodaných děl Pr o Sluneční paprsek. A tak hlavní myšlenka večera "za Sluncem na Prámu" jak uvedli společně autorka výstavy MgA. Magdalena Roztočilová a Mudr Pavel Boček došla svého naplnění.

POZVÁNKA NA BENEFIČNÍ AUKČNÍ VEČER

Vážení přátelé,
dovolte mi Vás co nejsrdečněji pozvat na společenský, slavnostní a přitom velmi uvolněný večer do úžasných prostor Staré čistírny odpadních vod 1906 v Praze - Bubenči v úterý 27. 6. 2017 od 18:30.

Probíhá zde prodejní výstava děl výtvarníků Studia PRÁM, kteří přislíbili věnovat našemu spolku 20% z každého prodaného díla. Díla vybraná do aukce přinesou Slunečnímu paprsku ještě větší zisk, kromě již zmiňovaných 20% z původní ceny bude hodnota daru navýšena i o částku, o kterou se základní cena díla v aukci zvýší. Díla jsou vystavena již nyní v prostorách Staré čistírny odpadních vod v Bubenči. Aleš Háma a Hana Křížková se postarají o dobrou náladu, připraveno bude občerstvení a možnost prohlídky industri& aacute;lních prostor Staré čistírny.

Těšíme se na Vás, přijďte se pobavit, pomoci dobré věci a zakoupit originální díla!!!*
Vaši účast prosím potvrďte na e-mailu: infocistirna@gmail.com

S pozdravem
MUDr. Pavel Boček
Předseda rady spolku Sluneční paprsek, z.s.
+420 602 174 128
Stará obec 10
Aukci děl Studia PRÁM pramstudio.cz
pořádá TOVÁRNA o.p.s., správa industriálních nemovitostí* www.stara-cistirna.cz
ve prospěch* Slunečního paprsku*

DOBROVICKÁ MUZEA

V úžasných Dobrovickým muzeích www.dobrovickamuzea.cz proběhla v minulých měsících výstava S PATCHWORKOVÝM A EBRU SRDCEM NAD VODNÍ HLADINOU lll". Díky Šárce Duran a paní ředitelce Ing. Ludmile Radkové se podařilo získat pro Sluneční paprsek úžasnou částku 16 170 Kč
Prohlídka byla také užasná, moc děkujeme.

SEDM KRÁLOVEN ISLANDU

Dne 19. 2. v Dobrovickém Muzeu byla zahájena výstava, která potrvá až do 20. 4. 2017 "S PATCHWORKOVÝM A EBRU SRDCEM NAD VODNÍ HLADINOU III" Jana Vitásková-Bašeová z OS Sluneční paprsek mi pomohla přestřihnout uvítací stuhu a my se budeme snažit společně s návštěvníky pomoci dětem, kterým navrací zdraví organizace Sluneční paprsek. Organizaci založil MUDr. Pavel Boček a s dětmi, jež jsou po onkologicke léčbě či jinak závažně nemocné se také noří do vodní hladiny - u moře a s rehabilitací, spoustou smíchu, her a radosti, kterou si v období nemoci neužily. Dobrovice nejsou daleko od Prahy a výlet stojí za to!!
Zvou Vas Šárka Duran, Jana Bašeová, Pavel Boček
Přijeďte se podívat a pomoci dobré věci

CD SRDCE, KTERÉ HRAJE

Máme pro Vás dobrou zprávu!! I letošní rok HITRADIa vydávají charitativní CD "Srdce které hraje"
CD SRDCE, KTERÉ HRAJE - TO JE TEN NEJKRÁSNĚJŠÍ HUDEBNÍ DÁREK K LETOŠNÍM VÁNOCŮM.

Kompletní výtěžek z prodeje CD Srdce, které hraje, poputuje tam, kde jej velmi potřebují. „Rozhodli jsme se opět pomoci spolku Sluneční paprsek. To zařizuje ozdravné pobyty pro děti, které prodělaly hemato-onkologické a jiné onemocnění, trpí psychickou deprivací a vůbec se potýkají s nepřízní osudu,“ potvrdil ředitel programu Hitrádií Michal Sroka." „Je radost pomáhat tímto způsobem lidem s onkologickými problémy, navíc my zdraví si tak můžeme uvědomit, jaké máme štěstí,“ potvrdil hlavní cíl kompilačního alba moderátor Igor Timko.

předseda správní rady MUDr. pavel boček a podpořen Verunkou a Klárkou se zučastnili křtu CD v pražském Mánesu dne 3.12.2016 Byla tam užasná atmosfera, Holky si to mooc užily, jak je vidno z fotek

I vy mužete přispět zakoupením
ALBUM SI MŮŽETE ZAKOUPIT ZA 99 KORUN NĚKOLIKA ZPŮSOBY:
1) Prostřednictvím dárcovské SMS odeslané na telefonní číslo 902 06 ve tvaru HITRADIO (mezera) VAŠE CELÉ JMÉNO A ADRESA VČETNĚ PSČ
2) Objednávat můžete i zde v E-Shopu (Cena se navyšuje o poštovné)
3) Na recepci Hitradii

Moc děkujeme !!!!!

Více infortmací na hitradiofm.cz/promo >>

Mládežnická kopaná pro Sluneční paprsek

Rádi bychom poděkovali CU Bohemians Praha, z.s., kdy v rámci 6. ročníku turnaje Dr. Vávlava Jíry byl předán Slunečnímu paprsku šek na 20.000 Kč. Děkujeme i za minulé roky, je užasné jak sportovci pomahájí nemocným dětem. Zvláštní poděkování patří Mgr. Petru Svobodovi, Ing. Vladimíru Eichingerovi, Jaroslavu Lamdovi a všem, jež se na turnaji podíleli.

CHARITATIVNÍ VÝSTAVA "5 Světový Den Ebru"

21-27.11.2016, Lucerna, Praha
www.ebru-world.com

Přijďte, rádi se s Vámi podělíme o její tajemství, jak roztančit barvy na vodní hladině. Fanoušci a milovníci Ebru nemají hranice, Ebru může, tvořit kdokoli bez ohledu na věk a dokonce i děti! Čím více trpělivosti a píle dáte, tím více můžete dosáhnout! Ebru nemá omezeni, vše závisí jen na vás!

Ebru je umění které se již několik let úspěšně uplatňuje v art-terapii.

Ebru – je tajemný a fantastický svět, stvořený plovoucí barvou na vodní hladině.
Ebru – je starověká orientální malba, zahalená do tajemství a záhad po celá staletí.

Při pořádání Světového dne Ebru bude vystaveno více než 100 děl umělců z celého světa. S jistotou říkáme, že se jedná o ojedinělý zážitek! (O ojedinělou příležitost zhlédnout tak velké množství uměleckých děl od předních autorů na jednom místě.)

Poprvé v rámci Světového dne Ebru se představí práce dětí ve věku 3 až 16 let. Navzdory skutečnosti, že toto umění není tak běžné, mnoho mistrů předá své znalosti dětem ve věku 3-4 roky.
V rámci 5 Světového dne Ebru budou prezentovány závěrečné práce mezinárodního projektu “Ebru Patchwork International”. Autorem tohoto unikátního projektu je paní Šárka Duran.
Vzrušující a nezapomenutelný “nej” zážitek Vás čeká! Během výstavy bude série veřejných ukázek, kde můžete nejen vidět krásu tajemného umění Ebru, ale také si malování na vodní hladině vyzkoušet vlastníma rukama.
Obrázy některých umělců budou vystaveny k prodeji a výtěžek bude věnován na charitativní fondy, které podporujeme: OS Sluneční paprsek, Člověk v tísni, Zdravotní klaun.

Srdečně Vás zveme a těšíme se na Vás.
www.ebru-world.com

Vstupenky:
http://ebruart.cz/cs/ebru_events
Celý týden - 1000 CZK
1 celý den - 250 CZK
Děti do 6 let vstup zdarma

https://www.facebook.com/events/1036638893110940/

"SLUNEČNÍ PAPRSEK", který se dotýká vodní hladiny.....

V neděli 16. 10. 2016 se budou děti z nadace "SLUNEČNÍ PAPRSEK" dotýkat vodní hladiny s Ebru / výtvarná technika z 15. století, která předává tajemství dávných časů. Nehmotná kulturní památka Turecka chráněná a zapsaná na seznam UNESCO. Děkuji pane Pavel Boček a paní Jana Vitásková-Bašeová za vaše přijetí a za obrázek, který naplňuje poslání nadace SLUNEČNÍ PAPRSEK a moje poselství šířit krásu EBRU.
*********************************************************************************
Vzhledem k omezenému počtu míst, prosím všechny zájemnce o nedělní malování, pošlete zprávu na FB Jana Vitásková-Bašeová a nebo na mail: baseova.jana@post.cz
Těšíme se na krásné společně prožité odpoledne :-)
https://www.youtube.com/watch?v=NqedBekgLdo

fotografie z akce >>

ŘECKO — 2016

Skončily naše pobyty na ostrově Rhodos, zůstanou nám fotky, vzpomínky a hlavně krásné zážitky....
Místo i personál hotelu byli užasné, stejně tak jako animační tým Jumbo.

Už 7 rok charitativní organizace Sluneční paprsek realizuje ozdravné pobyty u moře pro děti po onkologické léčbě nebo jinak vážně nemocné, či nemocné děti z dětských domovů. Letos na krásném ostrově Rhodos, kde bylo postupně nejprve na přelomu června a července 5O dětí pod dohledem Jany Bašeové a MUDr. Jitky Dissou a nyní opět 47 dětí s MUDr. Pavlem Bočkem a skvělým týmem (v čele s naši patronkou Hankou Křížkovou). Myslím, že obě skupiny si to náramně užily. Nebudu se rozepisovat, že se dětem nechce domů, jen si uvědomte, jakou na sebe bereme zodpovědnost. Odměnou jsou nám skvěle reakce dětí i rodičů.
Velmi děkujeme také všem spozorům, za přízpěvky i dárky pro děti. Pokud znáte někoho, kdo by nám chtěl pomoci i v příštím roce, budeme rádi. Vlastně v září už nám začne příprava na rok 2017.
s pozdravem
MUDr. Pavel Boček a Jana Bašeová a celé teamy obou turnusů

CAROLLINUM — sponzorský dar

Dne 9.6. se uskutečnila oslava 20 let společnosti Carollinum. Její majitelka a dlouholetá příznivkyně Slunečního paprsku, předala do rukou Pavla Bočka šek v hodnotě 400.000 Kč.
Moc děkujeme, děti si peníze u moře určitě užijí.

HITRÁDIO POMÁHÁ: Představujeme charitativní CD Hit za Hitem IV

Stala se z toho milá tradice. Již od roku 2012 vydává úspěšná síť regionálních rozhlasových stanic Hitrádií v adventní době charitativní CD s názvem Hit za hitem. Výtěžek z jeho prodeje posílá těm, kteří to potřebu-jí. Ani letošní předvánoční čas není výjimkou. Svým posluchačům tak Hitrádia nabízí v průběhu prosince výběr největších českých a slovenských hitů z autorských dílen kapel, jakými jsou Kryštof, Chinaski, Kabát, No Name, Slza, Mandrage, Jelen a další.

I letos má album své hvězdné patrony. Po skvělém Karlu Gottovi, Michalovi Malátném a Ewě Farne tento-krát Igora Timka doplnil v dobročinném projektu Hitrádií herec a zpěvák Jiří Macháček. Oba šarmantní pánové se sešli v ateliéru fotografky Sáry Saudkové, aby tady, podobně jako v minulých letech, nafotili mimořádnou kolekci snímků na booklet alba. To díky zájmu posluchačů Hitrádií vyneslo za poslední 3 roky na pomoc lidem bojujícím s následky rakoviny více než 360 tisíc korun. „Je radost pomáhat tímto způsobem lidem s onkologickými problémy. My zdraví si tak můžeme uvědomit, jaké máme štěstí,“ potvrdil hlavní cíl kompilačního CD zpěvák a moderátor Hitparády Hitrádia Igor Timko.

Díky tomu, že všichni umělci poskytli své hity na album Hitrádií bez nároku na honorář, mohou být opět peníze použity na dobročinné účely. Také letos tak poputuje kompletní výtěžek z prodeje CD Hit za hitem IV tam, kde jej velmi potřebují. „Rozhodli jsme se tentokrát pomoci spolku Sluneční paprsek. To zařizuje ozdravné pobyty pro děti, které prodělaly hemato-onkologické a jiné onemocnění, trpí psychickou deprivací a vůbec se potýkají s nepřízní osudu,“potvrdil ředitel programu Hitrádií Michal Sroka.

Charitativní CD Hit za hitem IV je možné koupit za 99 korun přímo v sídlech Hitrádií a také přes speciální e-shop na www.hitradio.cz.

NA CD HIT ZA HITEM IV NAJDETE:

1. KRYŠTOF SRDCEBEAT 11. ANETA LANGEROVÁ SVATÁ KORDULA
2. CHINASKI KAŽDÝ RÁNO 12. NO NAME POVEDZ MI
3. XINDL X CUDZINKA V TVOJEJ ZEMI 13. WANASTOVI VJECI SBÍRKA ZVADLEJCH RŮŽÍ
4. SLZA LHŮTA ZÁRUČNÍ 14. EWA FARNA Z NÁLEZŮ A KRÁS
5. MICHAL HRŮZA RÁNO 15. TEAM SLOVNÍK CUDZÍCH SLOV
6. TOMÁŠ KLUS KDYŽ SI TĚ, DÍVKO, PŘEDSTAVÍM 16. NEBE PLÁŠTĚNKY
7. KABÁT BROUSÍME NOŽE 17. MICH 21 MALOTRAKTOREM
8. O5 & RADEČEK VLOUPÁM SE 18. JELEN JELEN
9. DIVOKEJ BILL VŠEMA DESETI 19. DAVID KOLLER CHCI ZAS V TOBĚ SPÁT
10. MANDRAGE BROUCI 20. MICHAL HRŮZA SNĚHULÁK

CD bude možno zakoupit v jednotlivých rádiích nebo na jejich akcích či pomocí objednávky na webech a PREMIUM SMS na čísle 902 06 ve tvaru: HITRADIO mezera, jméno a adresa včetně PSČ. Cena SMS je 99 Kč. Další informace: Ing. Petra Holečková 607 008 551, petra.holeckova@mms.cz


UPOUTÁVKA VIDEO >>

Benefiční koncert Hanky Křížkové vynesl 750 tisíc korun!

Peníze jsou určeny na ozdravné pobyty OS Sluneční paprsek pro děti po závažném onemocnění

Křížková koncert 2015

Velký úspěch, standing ovation a především skvělý výtěžek, takový je výsledek velkého benefičního koncertu zpěvačky Hanky Křížkové v pražském Divadle Hybernia. Spolek Sluneční paprsek, kterého je Křížková patronkou, a které řadu let zajišťuje ozdravné pobyty pro děti po závažném onemocnění, případně i pro některé děti z dětských domovů, získalo 750 tisíc korun!

„Jsem nesmírně ráda, že se koncert povedl, že bylo skutečně úplně plno, a že jsme pomohli dobré věci. Je mi ctí, že mohu být patronkou tohoto skvělého spolku. Velké díky patří všem, kteří přišli jak za to, že si zakoupili vstupenky, čímž sami přispěli, ale také za tu úžasnou atmosféru,“ řekla zpěvačka a herečka Hanka Křížková, jež sama jako poděkování dostala mnoho květin i dárečků od příznivců a samotných dětí z ozdravných pobytů. V hledišti seděly i některé známé osobnosti, které přišly podpořit dobrou věc, zpěvaččini přátelé, jako například: herečky Iva Hüttnerová, Ivana Chýlková, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová nebo stylista a vizážista Kája Pavlíček

„Výtěžek, který se nám podařilo vybrat je významným příspěvkem k tomu, aby se příští rok podívalo k moři na tureckou riviéru více jak 100 dětí a prožily tam úžasné prázdniny. Byť budou rehabilitovat, ale určitě se budou i smát a navazovat nová kamarádství. Už nyní se nám hlásí a těší se děti, které s námi byly v minulých letech,“ říká zakladatel OS Sluneční paprsek, přední český onkolog a pediatr MUDr. Pavel Boček.

Ten pořádá ozdravné pobyty pro děti po vážném onemocnění řadu let, jelikož mají velký smysl. „Ozdravné pobyty mají velký význam nejen pro rekonvalescenci po onkologickém onemocnění, ale i pro psychosomatický vývoj dětí, které přežili takto závažnou nemoc. Ostatně vždy po návratu je zřejmé, v jak skvělé náladě a duševní pohodě děti jsou, což nám dělá velkou radost. Tímto chci ještě jednou poděkovat všem divákům, ale především našim sponzorům a donátorům a také všem, kteří nám pomáhají i dlouhodobě,“ podotýká doktor Boček.

Sluneční paprsek každoročně musí sehnat okolo 3 milionů korun proto, aby se ve dvou turnusech vystřídala celkem stovka dětí. Pro pobyty je nutné zajistit takové podmínky a lokality, které budou dětem i personálu vyhovovat po všech stránkách, například i po té, že se tam dají pořádat různá malá vystoupení, soutěže a děti lze během volného času dostatečně zabavit.

Podzimní novinky

OS Sluneční paprsek děkuje společnosti Carollinum za šlechetný dar 400.000 Kč, který bude použit v rámci Benefičního koncertu naší patronky Hanky křížkové.
Jmenovitě děkujeme paní Tamaře Kotvalové za dloholetou podporu a přízeň

Benefiční koncert patronky spolku Hanky Křížkové se uskuteční dne 4. 11. 2015 v divadle Hybernia. Vstupenky jsou již v prodeji. Zakoupením vstupenky podpoříte OS Sluneční paprsek.

Dne 24.9. se uskuteční tisková konference před benefičním koncertem naší patronky Hanky křížkové

Dne 12. 10. se MUDr. Pavel Boček spolu s Hankou Křížkovou zučastní přímeho vysilání pořadu Dobré ráno v České televizi od 6:00 do 8:30. Nenechte si ujít.

Pozvánka na benefiční koncert Hanky Křížkové (youtube.com)

Poděkování:
Naše poděkování patří společnosti "Na kole dětem", které věnovalo OS Sluneční paprsek 50.000 Kč Martině Střížové a Josefu Zimovčákovi.
Poděkování patří take Rodině Blanky Dobrovské za dlouhodobou podporu OS Slunečního paprsku.

V říjnu budeme vybírat destinaci pro rok 2016.

Žhavá novinka

Milé děti a rodiče, velmi předběžně oznamujeme, že ozdravný pobyt se letos uskuteční v termínech:
1. turnus 23. 6. - 7. 7. 2015 - turnus MUDr. Pavla Bočka,
2. turnus pak 7. 7. - 21. 7. 2015 - turnus Jany Bašeové
na Turecké rivieře v objektu Eftalia Village, www.fischer.cz/turecko/turecka-riviera/alanya/eftalia-village
realizátorem pobytu bude CK Fischer s r.o.
pobyty 2015 >>

Memoriál dr. Václava Jíry

Dne 12.12.2014 se uskutečnil XXIII. ročník Memoriálu dr. Václava Jíry staršího dorostu O Pohár PRE, jehož organizátorem je CU Bohemians Praha, v hale Sparta Aréna na adrese Podvinný mlýn, Praha 9. Jednodenního prestižního turnaje, který je nejstarším halovým turnajem pro kategorii staršího dorostu, se zúčastní pět mužstev z 1. dorostenecké ligy: Bohemians Praha 1905, AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FK Teplice a FK Meteor Praha VIII, které doplní i kvalitní starší dorost FK Dukly Praha hrající Českou ligu dorostu U19.

Občanske sdružení CU Bohemians Praha věnovalo z této akce pro naše OS 20 000 Kč
děkujeme

Šneci

Na Štědrý den se již tradičně v hotelu Troja servírovali šneci a při té příležitosti jsme obdrželi dar 52 700 Kč. Naše díky patří zejména Pavlovi Stárkovi a Mirku Sedlákovi.

Poděkování

Rádi bychom poděkovali lidem jež nám pravidelně přispívají na účet, aniž bychom je znali.
Jejich jména čteme pravidelně na výpisech z účtů a tak naše velké díky patří: Haně Nevoralové, Dušanu Spáčilovi, Martinu Koletovi, Jaroslavě Leitgebové, Blance a Janě Dobrovským, Hrdinové Evě, Humrové Ivaně, Radku Nevoralovi...

Vánoční koncert Hanky Křížkové

Dne 18. 12. 2014 se uskutečnil vánoční koncert naší patronky Hanky Křížkové, který do posledního místa zaplnil divadlo Hybernia. Byl to velký a krásný zážitek. U příležitosti koncertu nám řada našich partnerů a sponzorů věnovala finanční dar . velké díky tak patří společnostem : Centrum stavebního inženýrství, jmenovitě Ing. Antonínu Novotnému, Ing. Olze Reicheltové,společnosti MASI-CO sr.o.,POP koncert s.r.o,Ing. Kluc Miroslav,CNES dopravní stavby ,EMC partners,Klub přátel dětských domovů, Richardu Fundovi -společnost Arequipa..
V rámci koncertu jsem celkem obdrželi 192 000, 00 Kč DĚKUJEME

Děkujeme společnosti MEDSOl za dar 50 000 Kč

Koncert

20. 11. 2014

Ve čtvrtek proběhla nádherná akce.
Benefiční koncert Sukova komorního orchestru ve prospěch našeho spolku, o kterém jsme vás již informovali dříve. Hrozně moc děkujeme všem umělcům a také divákům. Byl to opravdu úžasný zážitek, s překrásnou hudbou ve velmi krásném prostředí. Už ted se těšíme na další podobně krásný večer.
VELIKÉ DÍKY!!!!!

Páté narozeniny PAPRSKU

14. 11. 2014

Dne 12. 11. 2014 oslavil Sluneční paprsek 5. narozeniny a spolu s námi slavila i Hanka křížková, Simona Krainová, Aleš Háma a další. Od společnosti Servind obdržel OS Sluneční paprsek šek na 400 000 Kč od majitelky společnosti paní Tamary Kotvalové
...více v tiskové zprávě

 

 

Letních ozdravných pobytů se díky OS Sluneční paprsek od roku 2009 zúčastnilo již 430 dětí nejčastěji ve věku od 7 do 17 let. Většinou jde o pacienty Kliniky dětské hematoonkologie ve Fakultní nemocnici Motol.


Dama-online.cz — 5. narozeniny Slunečního...>>
Euro-media.cz — Páté výročí Slunečního paprsku >>
Ibestof.cz — Sluneční paprsek v čele s Pavlem...>>

Pojďme společně na koncert

21. 10. 2014

Dovolte mi Vás oslovit s nabídkou vyjímečné události.

Dne 6. 11. se koná slavnostní koncert Sukova komorniho orchestru u příležitosti 40. výročí jeho založení. Mottem koncertu je „Zdravý nemocnému nevěří a Kdo z mála dává dvakrát dává“ s podtitulem „Sukův komorní orchestr léčí a pomáhá“.
Je pro nás velkou ctí, že představitelé a solisté orchestru si vybrali naše spolek Sluneční paprsek a výtěžek z koncertu nám věnují. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 6. listopadu 2014 v krásném sále B. Martinů Lichtenštejnského paláce na Malé Straně od 19:30.

Vstupenky jsou v hodnotě 350 Kč, studenti a důchodci a 200 Kč
Počet vstupenek s uvedením jejich ceny lze rezervovat na: info@suk-ch-o.cz
Lze je také zakoupit v síti Bohemia Ticket od 21. 10. 2014.
Věříme, že spolu s Vámi zažijme nevšední večer s krásnou hudbou a s pocitem pomoci, těm kteří si pomoc zaslouží.

Tenisový turnaj

31. 8. 2014

V Dolních Počernicích se uskutečnil tenisový turnaj ve prospěch Slunečního paprsku. Přečtěte si více a podívejte se na fotografie na odkazu. Hráči a Sokol Dolní Počernice věnoval 23 500 Kč.

Turnaj - Sluneční paprsek >>
Fotografie z turnaje >>

Ples magazínu BEST

14. 1. 2014

Dne 21. ledna v rámci Reprezentativního plesu magazínu BEST of se uskuteční dražba a tombola ve prospěch spolku a pro Organizaci UNICEF. Přijměte naše pozvání na ples - a využijte posledních volných míst k akreditaci.

program plesu (PDF) >>
pozvánka >>

Benefiční galavečer Srdce pro děti

v neděli 15.12. od 20.00 hodin na Prima family

Milí přátelé,
zasílám Vám tento hromadný mail u příležitosti benefičního koncertu, kdy část výtěžku podpoří program našeho OS Sluneční paprsek a více dětí po onkologickém onemocnění se bude moci zúčastnit ozdravného pobytu u moře.
Dívejte se, bavte se, smskujte, volejte.
díky za mě i cca 100 dětí
s pozdravem MUDr. Pavel Boček

O benefičním galavečeru

Nenechte si ujít večer plný oslnivých hvězd. Večer, který je věnován vážně nemocným dětem. Originální benefiční projekt Srdce pro děti pořádá Život dětem o.p.s. a Deník Blesk ve spolupráci s TV Prima. Předchozí úspěšné ročníky v letošním roce svým vystoupením podpoří Karel Gott, Tomáš Klus, Miro Žbirka, 4TET, Petr Kolář, Vilém Čok, Pavel Šporcl, Hana Zagorová, Štefan Margita, Eddie Stoilow, Diana Kalashova, Adam Mišík a další významní zpěváci a herci.

Výtěžek benefičního galavečera Srdce pro děti je určen na pomoc vážně nemocným dětem, které onemocněly mukopolysacharidózou, EB – „nemocí motýlích křídel“, svalovou atrofií a dystrofií, autismem, dětskou mozkovou obrnou, celiakií, onkologickým a kombinovaným onemocněním. V předtočených vstupech se budete moci seznámit s příběhy jednotlivých dětí, které trpí uvedenými onemocněními a které budou tento večer symbolizovat všechny takto vážně postižené děti v naší republice.

Již nyní můžete těmto dětem pomoci

zasláním dárcovské sms ve tvaru DMS SRDCEPRODETI na číslo 87777

(cena dárcovské SMS činí 30 Kč, Život dětem obdrží 28,50 Kč)
nebo zasláním libovolné finanční částky na sbírkový účet č. 83297339/0800, variabilní symbol 1234

Dovolujeme si Vás pozvat ke sledování galavečera Srdce pro děti v neděli 15. prosince od 20.00 hod. na TV Prim, umocněného nejen krásným programem v tomto předvánočním čase, ale i pocitem porozumění pro vážně nemocné děti, které potřebují usnadnit jejich nelehký úděl.
Dejte své srdce dětem…