Novinky

Hodnocení pobytů

V letošním roce jsme vzhledem k Covidove situaci si nedokázali představit pobyt u moře zvolili jsme jako v roce2020 pobyt v ČR
1. turnus - mladší děti a take děti s větším handicapem - se zučastnily pobytu u Machova jezera v Doksech hotel Bellevue-- cvičení, koupání, hry a vše proběhlo hladce a bez komplikací děti byly spokojene
2. turnus - děti větší a bez výrazneho fyzisckeho handicapu- ztrávily dobrodružný až adrenalinový týden v OUtline centru Jiřičná, kousek od Sušice.

Překonaly svěle lanove centrum, rafty, výlet po kopcích na kolech, panintball, hru na přežití v lese kdese musely naučit rozdělávat ohen, nasbírat lesní plody a z nich uvařit atd. a přepodlesdní včer Xfaktor za učasti naší patronky Hanky Křížkové !!
Myslím že na týdenní pobyt na Šumavě budou dlouho vzpomínat !!

s pozdravem
MUDr. Pavel Boček

Tradiční koncert děti dětem v Novém Strašecí

Dne 19.10 se uskutečnil tradiční koncert děti dětem v Novém Strašecí. Díky sponzorům a dárcům Sluneční paprsek, který dlouhodobě spolupracuje s Klubem přátel dětských domovů , obdržel 50 000Kč!
moc děkujeme

Turnaj pro Sluneční paprsek TO v Dolních Počernicích

Turnaj pro Sluneční paprsek TO v Dolních Počernicích se konal 7.8. a měl vynikající atmosferu

Celkem 16 dvojic hráčů a tentokrát i s mezinárodní účastí, kdy byli zastoupeni hráči z Francie a Německa si velmi dobře zahrálo. Byly velmi vyrovnané a mnoho diváků povzbuzovalo. Vše skvěle organizoval Antonín Zoubek – velké díky. Již tradičně v poledne přijela herečka Alice Bendová, aby se pozdravila s hráči ale i s dětmi ze Slunečního paprsku a spolu se mnou se ujala dražby. Dresy, fotografie, obrazy ,vouchery a nakonec i celoroční dodávka vajec se za všeobecného veselí dražilo a nakonec bylo vybráno spolu se startovným úžasných 156 000. Poděkování patří všem, jež se na tomto báječném dni i výsledku podíleli. V prvé řadě všem, kteří do dražby přispěli a těm jež meváhali své peníze dražený předmět koupit a tak přispět na dobrou věc.

Velké podkování patří dobrovolníkům z ČEZu, Květě Langhamerové, Janě Bártové

Více ZDE

Rádi bychom poděkovali dárcům a společnostem v roce 2021

Janča - Emas Group 300 000,00 Kč
Energo-Pro 100 000,00 Kč
společnosti Kaucký-Široký 40 000,00 Kč, Nadaci ČEZ 140 000,00 Kč
Na kole dětem Josefa Zimovčáka 200 000,00 Kč
společnosti Formica 170 000,00 Kč a panu Míškovi 50 000,00 Kč
společnosti ALBA Easte 50 000,00 Kč
Centrum stavebnéího inženýrství 30 000,00 Kč
Alici Bendové 20 000,00 Kč Flipu Šimkovi 10 000,00 Kč Stribog 10 000,00 Kč Martinu Koletovi 10 000,00 Kč
a samozřejmě všem drobným dárcům

DOKSY 2021 - Reportaž z ozdravneho pobytu

Je těžké popsat všechy naše aktivity. Mimo pravidelného cvičení a individuálních rehabilitaci jsme toho stihli moooc :-)

Část děti Zoo, všichni potom koupání v bazénu , krásný čas na pláži Máchova jezera, večerní výtvarnou soutěž i noční promítání v našem letním kině.

Největším zážitkem ale jednoznačně bylo užasné odpoledne prožité na atrakcích.

Naše OBROVSKÉ díky Lunaparku Kolomazníček.

Darovali našim dětem celé odpoledne na všech svých atrakcích . Děti si bez omezení užívaly klidnější i divočejší jízdy, tolik smíchu a radosti najednou bylo užasné vidět. Když nám od smíchu a radostného křiků vyschlo v krku , ještě všechny osvěžili vlastním pitím.

Oběma bratrům opravdu ze srdce děkujeme za naprosto spontální nádhernou akci.


Zatím nám přeje i počasí a tak se máme moc fajn.

Fotografie jsou ZDE

Dopis rodičům

V letošním roce bychom rádi uskutečnili pobyt pro děti opět u moře a to na ostrově Kreta, v komplexu Marina Beach. Od loňského roku máme již voucher, který by měl pokrýt de facto dva turnusy.

Zásadní je však skutečnost, jak se vyvine situace epidemiologická a jak bude možné cestovat, či jaké podmínky a restrikce např. budou z řecké strany atd. .Cestovní kancelář take musí objednat letenky.

Velmi předběžný termín je cca posledních 10 dní v červnu a první týden v červenci.

Rádi bychom znali Váš názor či rozhodnutí, zde v případě snadného cestování, by Vaše dítě ev děti jely a pobytu se zučastnily.pokud by byly stale nutné testy PCR, zajistila by je CK.

V případě, že by se neuskutečnil pobyt v zahraničí, snažili bychom se operativně opět zajistit pobyt v Česke republice, čili napište, zda by byl zajem aspon o tento pobyt.

Velmi Vás prosíme o rychlou odpověd na mail : baseova.jana@post.cz do 5.2. abychom mohli nadále vyjednávat s CK.

Reportaž z 1. dne ozdravneho pobytu

Hezký den milí rodiče a příznivci Slunečního paprsku.

První den nám propršel. Přesto jsme si jej užili. Den jsme zahájili rozcvičkou a dopoledne cvičili a rehabilitovali i ti nejmenší. Dopoledne jsme navštívili místní Berouskovic ZOO Odpoledne jsme již podnikli prochazku k Machovu jezeru a večer jsme navštívili místní kino a pohádku Zakleté pírko. Všichni jsme v pořádku.

Reportaž den 3.

Zdravíme z Doks, kde jsme se konečně dočkali sluníčka. Velkou pochvalu zaslouží všechny děti za výstup na hrad Bezděz, zpět již autobusem. Podvečer proběhlo zahájení olympiády, kapitáni tentokrát zvolili boje jednotlivých států

Dustojné zahajení podtrhla přítomnost antických bohů a bohyň a když tedy nevyšlo Tokyo 2020, tak aspoň Doksy. Večer za odměnu kino 3Bobule

Zítra už koupaní

Reportaž ze Soboty

Čas nám tu rychle letí a pod žhavým sluncem ještě rychleji. Děti využívají bazen, hřiště a zahradu v areálu hotelu. Musím pochvalit, jak se o nas starají, vyborne jídlo, svačiny děti ani mnohdy nesnědí. Všichni jsou zdraví a pobyt si užívají.

V sobotu bylo na programu koupaní, výlet do mistního lesního areálu. Odpoledne pokračovala olympiáda. No a večer pak X-Faktor, kde řada dětí předvedla užasné výkony. Kuba a Terka klavír, Veronika a Anička tanec, Pája zpěv, Viktorka dramatickou recitaci, čí Míra s Adamem skládali Rubikovu kostku do minuty. Ale zapojili se všichni i vedoucí a náš kamarád Filip.

Fotografie jsou ZDE

Charitativní turnaj ve prospěch Slunečního paprsku

Již tradičně 1.srpnovou Sobotu pořádal Tenisový oddíl Sokola Dolní Počernice charitativní turnaj ve prospěch Slunečního paprsku, z.s. jež zajištuje ozdravné pobyty pro děti po onkologickem onemocnění, či jinak zavažně nemocné děti. V letošním roce se sešlo rekordních 24 dvojic a ještě malý turnaj sehrály dívky z našeho oddílu.

Přes úmorné vedro byl přítomen Kardiolog i Pediatr! :) bojovali všichni s obrovským zápalem. V prave poledne pak Alice Bendová zahájila dražbu věnovaných předmětů kdy od dresů, přes upomínkové předměty či grafiku našeho hráče Romana Franty se dražila i celoroční donáška vajec dvou předsedů oddílu Sokola Petra Polcara a předsedy SR Slunečního paprsku MUdr. Pavla Bočka. Kdo se obavál, že loňská částka 104 tisíce nemůže být překonána, tak se mýlil. Podařilo se získat neuvěřitelných 200 500,00Kč. Dovolte mi tedy za představitele našeho spolku spolu s dětmi poděkovat těm, díky kterým se akce náramně vydařila. Jsou to Antonín Zoubel, Květa Langhammerová a Jana Bártová. Poděkování míří i ke společnosti ČEZ, jež 24.7 a nasledně 1.8. "vyslala" sve dobrovolníky k pomoci s celou akcí. Poděkování take patří Liboru Studenému, jež už několikáty rok zajistil atraktivní dresy s podpisy do dražby a všem dalším, kteří se o úspěšnou dražbu a celou akci zasloužili.

POBYTY ČR 2020

Milé děti, rodiče a kamarádi,

připravili jsme pro vás krásné překvapení a v letošním roce si uděláme KRÉTU v ČR 😍

Podařilo se nám zajistit hezký objekt - hotel, který bude JEN PRO NÁS! Jedná se o Hotel Bellevue s bazénem se slanou vodou, kousek od Máchova jezera.

http://www.bellevue-hotel.cz/

Termíny pobytů:

I.Turnus : 2.8.- 11.8.2020 - MUDr.Boček a tým vedoucích
II.Turnus : 11.8.- 21.8.2020 - Jana Bašeová a tým vedoucích

Cena za osobu: 2000 Kč

V ceně je zahrnuto ubytování, autobusová doprava, plná penze - pitný režim po celý den + PŘEKVAPENÍ pro děti 😉
I letos bude samozřejmě zachován ráz ozdravných pobytů a to zejména rehablitiace /individuální, skupinová/, programy, soutěžě atd.

Hrozně moc se na vás všechny těšíme!

O podrobnější informace a přihlášení dětí do konkrétního turnusu si piště na e-mail: baseova.jana@post.cz, nebo volejte po 17h na tel.777 246 761.

s pozdravem

MUDr. Pavel Boček a Jana Bašeová

!!!NÁHRADNÍ PROGRAM!!!

Vážení rodiče, milé děti, přátele, příznivci, kamarádi,

velmi nás mrzí, že v důsledku dané situace je nanejvýš pravděpodobné, de facto jisté, že se k moři s dětmi letos nepodíváme.

Rádi bychom však s dětmi přeci jen část prázdnin strávili a děti se jistě těšily na kamarády..

Proto bychom Vám chtěli nabídnout možnost 2 srpnových termínů, 7-10ti denního ozdravného pobytu u nás v ČR - termín a podrobnosti upřesníme během několika dní./srpen 2020

Mělo by se jednat o zařízení, kam se krásně vejde celá naše skupina, koupání, rehabilitace, výlety, sportovní hřiště......

Prosíme v případě zájmu pište co nejdříve na baseova.jana@post.cz

Ať víme o jak velké turnusy by se jednalo, podle toho bude vybírán vhodný objekt.

Moc se na děti těšíme, nechceme prázdniny bez nich a našich pobytů :-)

s pozdravem

MUDr. Pavel Boček a Jana Bašeová

Upozornění

Milí rodiče,

vzhledem k současné situaci bychom Vás chtěli informovat, že doufáme v uskuteční 14 denního ozdravneho pobytu. Samozřejmě v současne době toto nemůžeme zaručit, ale pokud jsou ješte volna místa, nahlaste své děti, ale neplaťte zatím požadovanou platbu (4000,- Kč) abychom, v případě neuskutečnění ozdravneho pobytu, ji nemuseli Vracet.

Děkujeme za pochopení

s pozdravem

MUDr. Pavel Boček

Ozdravné pobyty na KRÉTĚ

Přejeme našim dětem v roce 2020 hlavně zdraví a Tří králový dárek pro všechny nám blízké a milé : Ozdravné pobyty na KRÉTĚ

Už víte, kam pojedeme letos na rekondičně ozdravný pobyt?
Letos pojedeme do Řecka a to přímo na Krétu – do hotelu SunConnect Marina Beach 4*

Jsme moc rádi, že se nám podařilo najít krásný hotel pro realizaci našich letošních pobytů.

Na pro nás úplně novém místě se nám bude všem moc hezky odpočívat, cvičit, blbnout. Při výletech prozkoumáme krásy Kréty, užijeme si moře a přivezeme si nezapomenutelné zážitky.

Doufáme, že se tato informace dostane k co nejvíce dětem. Třeba ke kamarádům, které máte z nemocnice, nebo z lázní.
Termíny:
1.turnus 11.6.- 25.6.2020 - MUDr. Pavel Boček
2.turnus 25.6. – 9.7.2020 - Jana Bašeová

O přihlášky a bližší informace si pište Janě Bašeové - email : baseova.jana@post.cz

Plánovaný letový řád s leteckou společností Smart Wings je následující:
Čtvrtek QS 1106 Praha 19:20 - Heraklion 23:10
Čtvrtek QS 1107 Heraklion 23:55 - Praha 01:50 /pátek/

Moc se na všechny těšíme

Rozsviťte s námi Prahu

Přátelé a kamarádi dne 30.11. jsme rozsvítili s Hitradiem City Prahu a vybrali skoro půl milionu korun na ozdravné pobyty. Atmosféra na Václavském náměstí byla úžasná, skvěle zazpívala skupina Mirai. Užily si to i děti, které vystoupily na podiu : Tomáš, Klára, Štěpán a Kristýnka.

Moc děkujeme všem, kdo přispěli at už DMSkou, či částkou přímo na naše konto. Moc si toho vážíme a děkujeme. Stejně tak všem z Hitradia City, byli skvělí. A užasnou tečkou bylo pohoštění v Hotelu U prince, kde na děti čekala skvělé pohoštění děkujeme!!

Rozsviťte s námi Prahu

Slavíme 10 let

Oslava 10. výročí založení Slunečního paprsku se vydařila.

V krásných prostorách Vily Grebovka jsme se sešli a zavzpomínali na 10 let činnosti Slunečního paprsku. Vzpomínámí bylo moc krásné, zvláště, když naše Hanka Křížková zazpívala a celý večer provázel Aleš Háma s vtipem, gracií a při dražbě dokázel být vtipný a vyhecovat dražitele. Celková částka pro děti ze Slunečního paprsku je 326 000 Kč.

Naše velké poděkování patří : HATCOM, CEELI Institut, Tschibo,Gastroprag, a dále Helena a Petr Ištvánkovi, Miroslav Ficál. Aleš Háma, Hanka Křížková, Johana Pošová, Martin Velíšek, Miša Křivánková, Valerie Novotná, Anna Kryndlerová.

Také všem umělcům a darcům do aukce

Koncert dětí z dětských domovů

22.10 se uskutečnil již tradiční koncert dětí z dětských domovů v Novém Strašecí a jako již tradičně na něm zazpívala naše patronka Hanka Křížková od Klubu přátel dětí dětských domovů jsme obdrželi 50 000 Kč a
moc děkujeme

Sluneční paprsek

Již tradičně 1. sobotu v srpnu pořádal tenisový oddíl Sokola Dolní Počernice tenisový turnaj dvojic. Zápisné spolu s dražbou pak věnuje Sokol pro naši organizaci - Sluneční paprsek. V letošním roce byl celý den mimořadně vydařený, nejenomže nepršelo, jak strašili meteorologové celý týden, ale podařilo se na úvod turnaje domluvit exhibiční set mezi našimi vynikajícími tenisty minulosti Bohdanem Ulihrachem a Leošem Frýdlem. Hráli skvěle!!

Po poledni přijeli dlouho očekávaní novomanželé Adéla Gondíková a Jiří Langmajer, aby svou učastí a vtipem při konferování oslovili ty, kteří nákupem dresů, voucherů, knih, vajec, raket podpořili Sluneční paprsek. Velkou radost nám udělaly i děti, léčené ve FN Motol které se o akci dovzěděly a přes Instagram se domluvily a přijely se podívat. Všichni byli spokojení, zahráli jsme si, zasmáli a hlavně podpořili dobrou věc. Vybralo se neuvěřitelných rekordních 104 400Kč

Rád bych poděkoval všem jež přispěli do dražby, stejně tak těm jež dražili a odnesli si třeba 30 vajec za 10 000!!. Velké díky pak patří Antonínu Zoubkovi, Kláře Havlíkové, Květe Langhammerové a Janě Bártové , za pomoc, organizaci a veškere služby v průběhu turnaje Také dobrovolníci z ČEZu byli nápomocni a starali se o kurty v průběhu turnaje. Za rok se těšíme zase první sobotu v srpnu!!!

Komunikační centrum České pojišťovny

Děkujeme call centru ČP za dar v hodnotě 16 005Kč, který nám byl poskytnut z peněz na "Bleším trhu"

Více info příspěvek z 30.7.2019

Turecku 2019 - přílet

Vážení rodiče, prosím sledujte náš přílet, vylétame z Turecka 23,15h a přílet je plánován na 01,25h tedy v noci ze čtvrtka na pátek.Tyto noční lety mají často zpoždění

číslo letu QS 1193

Dnes večer již nebudeme mít možnost dát informace na WEB, ČILI SLEDUJTE POMOCÍ APLIKACE.

www.planetacestovani.cz

Turecku 2019 - 1.turnus

Zdravíme všechny při sobotě z příjemného resortu Gardenia Beach. Již jsme všichni ubytovaní a dnes proběhla i první rozcička a začíná individuální cvičení.

Moře ma příjemných 25, počasí je velmi přiznive kolem 29 stupnu a větřík. Vzhledem k tomu, že se nam nektere vylety zdaji drahe, tak přes CK Fischer planujeme výlet společný pro všechny a jen pro nas na středu odpoledne s animačním programem pěnovou party a bude asi na 4 hodiny.

V bazenech je voda tepla, využíváme i bazenu sklouzačkami, ale moře se zdá nejpříjemnější. Jídlo vyborné, zatím všichny děti hodne, ošetřovnu jsme zatím nepotřebovali.

Další fotografie

Novoroční dárek pro všechny nám blízké a milé

Ozdravne pobyty v Turecku 2019

Už víte, kam pojedeme letos na rekondičně ozdravný pobyt?
Letos pojedeme do Turecka – hotel Gardenia beach

Jsme moc rádi, že se nám podařilo najít krásný hotel pro realizaci našich letošních pobytů. V tomto hotelu jsme s dětmi již byli a osvědčil se velmi. Určitě se tam bude líbit i těm , kteří pojedou letos poprvé.
Cena za dítě je 4 000Kč ( včetně pojištění ) , zbývající část reálné ceny bude hrazena našim sdružením.
Doufáme, že se tato informace dostane k co nejvíce dětem. Třeba ke kamarádům, které máte z nemocnice nebo z lázní.

Termíny:
1.turnus 13.6.- 27.6.2019 - MUDr. Pavel Boček
2.turnus 27.6. – 11.7.2019- Jana Bašeová

O přihlášky a bližší informace si pište Janě Bašeové - email : baseova.jana@post.cz

Moc se na všechny těšíme.