Novinky

Sluneční paprsek podesáté - rekordní a milionový

Tradiční 1. srpnová sobota , každý rok slunečná a horká tentokrát neslibovala nic dobrého , aspoň ,co se týče počasí . Neustále proměny předpovědi počasí ale stále s dešťovými kapkami dokonce mě přinutily vážně uvažovat o přesunutí celé akce . Ale nakonec i sv. Petr nahoře byl přívětivý a seslal po dobu hraní jen lehké kapky a byly to doslova kapky štěstí a radosti. od 8 30 do cca 15 hd se dalo hrát.Cílem akce však, jako každý rok již deset let ,je pomoci organizaci Sluneční paprsek, sídlící v naší městské části. Předmětem činnosti naší organizace je pomoci dětem po onkologickém onemocnění či s jinými zavažnými problémy formou rehabilitace, pobytu u moře plného her zlepšit somatický stav dětí, často narušený léčbou a ještě více a psychickou stránku jejich onemocnění . Formou her, dobré nálady, kamaradského spojení a soucítění s dětmi jež i několik let neměly na růžích ustláno .
Tradiční formou pomoci našeho tenisového oddílu je jednak startovným a posléze dražbou vybrat pro Sluneční paprsek finační pomoc. V roce 2013 , kdy byl pořádán první ročník se ziskem něco málo přes dvacet tisíc, se v průběhu let stala oblíbená a respektovaná sportovně společenská událost . Každý rok pak přijížděli pomoci s dražbou známí umělci, Hanka Křížková, Alice Bendová Richard Genzer, sourozenci Gondíkovi a nejinak tomu bylo i letos , kdy nás navšívili a dražbu s humorem a grácii uskutečnili Adéla Gondíková s Jirkou Langmajerem .Už před začátkem dražby jsme věděli , že pokud dosáhneme určité částky , bude kulate výročí této akce korunováno celkovým ziskem za deset let přesahující milion korun.Možná i tato skutečnost stimulovala ty , kdož chtěli pomoci k přetahované o hodnotné dražené předměty a tak se podařilo vybrat rekordní částku 270 300 Kč.
Rád bych poděkoval za mě ,za celou správní radu naší nadace a hlavně za děti , které s námi jezdily k moři a díky letošnímu roku i za rok pojedou všem , jež do dražby věnovaly hodnotné dary, těm jež se dražby zučastnili, těm jež nemohli být přítomni a přesto věnovali startovné či finační příspěvek .Velký dík pak patří Antonínu Zoubkovi a celé jeho rodině, Květě Langhammerové,Janu Šroubkovi, dobrovolníkům z společnosti ČEZ a v neposlední řadě starostovi Zbyňku Richterovi, jež sportu a zvlaště tenisu stejně jako celé vedení naší MČ ,fandí .Jistě bych mohl jmenovat za ta léta mnoho dalších osob,sdružených kolem tenisového oddílu ,které pomáhaly či pomáhají v čele s předsedou našeho Sokola Petrem Polcarem a i jim patří velký dík .
Vzácným hostem letošního ročníku byl i doyen české onkologie, přednosta onkologické kliniky FNKN prof.Luboš Petruželka, jež byl nadšen posláním celé akce, organizací a kateringem, ostatně jako my všichni nadšen

MUDR. Pavel Boček
V Dolních Počernicích
5.8.2023

Řecko 2023 - 2. turnus

Zdravíme všechny při sobotě z příjemného resortu Marina Beach. Již jsme všichni ubytovaní a dnes proběhla i první rozcička a začíná individuální cvičení.

Fotogalerie ZDE

Řecko 2023 - 1. turnus

Milý přátelé, děti, rodiče,

sponzoři a všichni příznivci Slunečního paprsku.Rádi bychom se s vámi podělili o naše dojmy z letošního 1.turnusu ozdravného pobytu,který se již po druhé konal na krásném místě v Řecku na Krétě v hotelu Marina Beach Resort v termínu 27.6.-7.7.2023
Pobytu se zúčastnilo celkem 46 dětí ,převážně po onkologické a hematologické léčbě, i několik dětí , potřebujících imdividuální péči a doprovod.
Krásný hotel s několika bazény a velkou písečnou pláží. Rozmanitost a obrovský výběr jídla dětem umožňoval si vybírat nejen pizzu , hranolky, špagety :-).Ochota personálu a rychlé vyřešení našich požadavků, nám vše také moc usnadnilo. Každý den,probíhal zajímavý program,aby si děti pobyt co nejlépe užily . Ranní rozcvička, rehabilitace a masáže.....to byla nutná zdravotní část pobytu - ale i ta díky super fyzioterapeutům byla opravdu oblíbená .Koupání moře či bazén.Také po obědě jsme nezapomínali na důležitý polední klid ,kdy děti odpočinkem nabraly dost energie na další pestrý program.Ten se skládal z různých soutěží,míčových her,stavění hradů a jiné.Ani večer jsme nezaháleli. Karneval. Talent Kréta, pohádkovofilmový večer, disco vystoupení ......Jaký by to byl pobyt bez výletů ;-).
I těch se nám podařilo zrealizovat několik: Výlet lodí,cesta do Labyrintu a město Heráklion, mořské akvárium, nebo cesta výletním vláčkem kolem celého Gouves.

Ze srdce ráda chci poděkovat všem dětem , jejich nutným doprovodům , vedoucím, fyzioterapeutům a lékařce............jen díky VŠEM jsme si mohli prožít krásný pobyt , odvézt si zážitky, zkušenosti, nové poznatky o správném cvičení, nová i stará přátelství ....prostě tu krásnou atmosféru.

Fotogalerie ZDE

XII. ročník benefičního koncertu „DĚTI DĚTEM“

Děkujeme za podporu 50 000 Kč

Pozvánka ZDE

Hodnocení pobytů

V letošním roce jsme vzhledem k Covidove situaci si nedokázali představit pobyt u moře zvolili jsme jako v roce2020 pobyt v ČR
1. turnus - mladší děti a take děti s větším handicapem - se zučastnily pobytu u Machova jezera v Doksech hotel Bellevue-- cvičení, koupání, hry a vše proběhlo hladce a bez komplikací děti byly spokojene
2. turnus - děti větší a bez výrazneho fyzisckeho handicapu- ztrávily dobrodružný až adrenalinový týden v OUtline centru Jiřičná, kousek od Sušice.

Překonaly svěle lanove centrum, rafty, výlet po kopcích na kolech, panintball, hru na přežití v lese kdese musely naučit rozdělávat ohen, nasbírat lesní plody a z nich uvařit atd. a přepodlesdní včer Xfaktor za učasti naší patronky Hanky Křížkové !!
Myslím že na týdenní pobyt na Šumavě budou dlouho vzpomínat !!

s pozdravem
MUDr. Pavel Boček

Tradiční koncert děti dětem v Novém Strašecí

Dne 19.10 se uskutečnil tradiční koncert děti dětem v Novém Strašecí. Díky sponzorům a dárcům Sluneční paprsek, který dlouhodobě spolupracuje s Klubem přátel dětských domovů , obdržel 50 000Kč!
moc děkujeme

Turnaj pro Sluneční paprsek TO v Dolních Počernicích

Turnaj pro Sluneční paprsek TO v Dolních Počernicích se konal 7.8. a měl vynikající atmosferu

Celkem 16 dvojic hráčů a tentokrát i s mezinárodní účastí, kdy byli zastoupeni hráči z Francie a Německa si velmi dobře zahrálo. Byly velmi vyrovnané a mnoho diváků povzbuzovalo. Vše skvěle organizoval Antonín Zoubek – velké díky. Již tradičně v poledne přijela herečka Alice Bendová, aby se pozdravila s hráči ale i s dětmi ze Slunečního paprsku a spolu se mnou se ujala dražby. Dresy, fotografie, obrazy ,vouchery a nakonec i celoroční dodávka vajec se za všeobecného veselí dražilo a nakonec bylo vybráno spolu se startovným úžasných 156 000. Poděkování patří všem, jež se na tomto báječném dni i výsledku podíleli. V prvé řadě všem, kteří do dražby přispěli a těm jež meváhali své peníze dražený předmět koupit a tak přispět na dobrou věc.

Velké podkování patří dobrovolníkům z ČEZu, Květě Langhamerové, Janě Bártové

Více ZDE

Rádi bychom poděkovali dárcům a společnostem v roce 2021

Janča - Emas Group 300 000,00 Kč
Energo-Pro 100 000,00 Kč
společnosti Kaucký-Široký 40 000,00 Kč, Nadaci ČEZ 140 000,00 Kč
Na kole dětem Josefa Zimovčáka 200 000,00 Kč
společnosti Formica 170 000,00 Kč a panu Míškovi 50 000,00 Kč
společnosti ALBA Easte 50 000,00 Kč
Centrum stavebnéího inženýrství 30 000,00 Kč
Alici Bendové 20 000,00 Kč Flipu Šimkovi 10 000,00 Kč Stribog 10 000,00 Kč Martinu Koletovi 10 000,00 Kč
a samozřejmě všem drobným dárcům

DOKSY 2021 - Reportaž z ozdravneho pobytu

Je těžké popsat všechy naše aktivity. Mimo pravidelného cvičení a individuálních rehabilitaci jsme toho stihli moooc :-)

Část děti Zoo, všichni potom koupání v bazénu , krásný čas na pláži Máchova jezera, večerní výtvarnou soutěž i noční promítání v našem letním kině.

Největším zážitkem ale jednoznačně bylo užasné odpoledne prožité na atrakcích.

Naše OBROVSKÉ díky Lunaparku Kolomazníček.

Darovali našim dětem celé odpoledne na všech svých atrakcích . Děti si bez omezení užívaly klidnější i divočejší jízdy, tolik smíchu a radosti najednou bylo užasné vidět. Když nám od smíchu a radostného křiků vyschlo v krku , ještě všechny osvěžili vlastním pitím.

Oběma bratrům opravdu ze srdce děkujeme za naprosto spontální nádhernou akci.


Zatím nám přeje i počasí a tak se máme moc fajn.

Fotografie jsou ZDE

Dopis rodičům

V letošním roce bychom rádi uskutečnili pobyt pro děti opět u moře a to na ostrově Kreta, v komplexu Marina Beach. Od loňského roku máme již voucher, který by měl pokrýt de facto dva turnusy.

Zásadní je však skutečnost, jak se vyvine situace epidemiologická a jak bude možné cestovat, či jaké podmínky a restrikce např. budou z řecké strany atd. .Cestovní kancelář take musí objednat letenky.

Velmi předběžný termín je cca posledních 10 dní v červnu a první týden v červenci.

Rádi bychom znali Váš názor či rozhodnutí, zde v případě snadného cestování, by Vaše dítě ev děti jely a pobytu se zučastnily.pokud by byly stale nutné testy PCR, zajistila by je CK.

V případě, že by se neuskutečnil pobyt v zahraničí, snažili bychom se operativně opět zajistit pobyt v Česke republice, čili napište, zda by byl zajem aspon o tento pobyt.

Velmi Vás prosíme o rychlou odpověd na mail : baseova.jana@post.cz do 5.2. abychom mohli nadále vyjednávat s CK.

Reportaž z 1. dne ozdravneho pobytu

Hezký den milí rodiče a příznivci Slunečního paprsku.

První den nám propršel. Přesto jsme si jej užili. Den jsme zahájili rozcvičkou a dopoledne cvičili a rehabilitovali i ti nejmenší. Dopoledne jsme navštívili místní Berouskovic ZOO Odpoledne jsme již podnikli prochazku k Machovu jezeru a večer jsme navštívili místní kino a pohádku Zakleté pírko. Všichni jsme v pořádku.

Reportaž den 3.

Zdravíme z Doks, kde jsme se konečně dočkali sluníčka. Velkou pochvalu zaslouží všechny děti za výstup na hrad Bezděz, zpět již autobusem. Podvečer proběhlo zahájení olympiády, kapitáni tentokrát zvolili boje jednotlivých států

Dustojné zahajení podtrhla přítomnost antických bohů a bohyň a když tedy nevyšlo Tokyo 2020, tak aspoň Doksy. Večer za odměnu kino 3Bobule

Zítra už koupaní

Reportaž ze Soboty

Čas nám tu rychle letí a pod žhavým sluncem ještě rychleji. Děti využívají bazen, hřiště a zahradu v areálu hotelu. Musím pochvalit, jak se o nas starají, vyborne jídlo, svačiny děti ani mnohdy nesnědí. Všichni jsou zdraví a pobyt si užívají.

V sobotu bylo na programu koupaní, výlet do mistního lesního areálu. Odpoledne pokračovala olympiáda. No a večer pak X-Faktor, kde řada dětí předvedla užasné výkony. Kuba a Terka klavír, Veronika a Anička tanec, Pája zpěv, Viktorka dramatickou recitaci, čí Míra s Adamem skládali Rubikovu kostku do minuty. Ale zapojili se všichni i vedoucí a náš kamarád Filip.

Fotografie jsou ZDE

Charitativní turnaj ve prospěch Slunečního paprsku

Již tradičně 1.srpnovou Sobotu pořádal Tenisový oddíl Sokola Dolní Počernice charitativní turnaj ve prospěch Slunečního paprsku, z.s. jež zajištuje ozdravné pobyty pro děti po onkologickem onemocnění, či jinak zavažně nemocné děti. V letošním roce se sešlo rekordních 24 dvojic a ještě malý turnaj sehrály dívky z našeho oddílu.

Přes úmorné vedro byl přítomen Kardiolog i Pediatr! :) bojovali všichni s obrovským zápalem. V prave poledne pak Alice Bendová zahájila dražbu věnovaných předmětů kdy od dresů, přes upomínkové předměty či grafiku našeho hráče Romana Franty se dražila i celoroční donáška vajec dvou předsedů oddílu Sokola Petra Polcara a předsedy SR Slunečního paprsku MUdr. Pavla Bočka. Kdo se obavál, že loňská částka 104 tisíce nemůže být překonána, tak se mýlil. Podařilo se získat neuvěřitelných 200 500,00Kč. Dovolte mi tedy za představitele našeho spolku spolu s dětmi poděkovat těm, díky kterým se akce náramně vydařila. Jsou to Antonín Zoubel, Květa Langhammerová a Jana Bártová. Poděkování míří i ke společnosti ČEZ, jež 24.7 a nasledně 1.8. "vyslala" sve dobrovolníky k pomoci s celou akcí. Poděkování take patří Liboru Studenému, jež už několikáty rok zajistil atraktivní dresy s podpisy do dražby a všem dalším, kteří se o úspěšnou dražbu a celou akci zasloužili.